Köşelerden Bir Demet (215)- Cavlı Çulfaz

Oysa 2015’ten bu yana HDP’li vekiller defalarca bu çocukların kurtarılması için çağrı yapmış, sırf CHP Milletvekili Murat Bakan tam yedi soru önergesi vermiş, ancak bir önergesine tek bir cümlelik yanıt alabilmişti.

https://artigercek.com/yazarlar/celal-baslangic/aranan-kan-bulunmustur

Erdoğan’a beş soru soracağım. Bu soruların cevabını millet adına ondan bekleyeceğim.

* Soru 1: Bölücü terör örgütünün tam beş buçuk yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için başbakan veya cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?

http://www.diken.com.tr/kilicdaroglundan-erdogana-bes-soru-neden-13-kisiye-sahip-cikmadiniz/

“Her şehit haberi geldiğinde iktidarın korkusuyla kınama kervanına katılan sevgili muhalefet, sizin göreviniz hamaset sürüsüne dahil olmak değil, bu sorunun çözümüne iktidarı zorlamak, işini düzgün yapmayan iktidara da hesap sormaktır.”

https://www.gazeteduvar.com.tr/gare-dagi-baskininin-dusundurdukleri-makale-1513455

Ama en acısı, coşkulu bir kongre salonu ortamında daha evladının acısını yüreğinde taşıyan bir annenin hıçkırıklarına aldırmaksızın onunla milyonlarca kişinin önünde konuşarak bir siyasi propagandaya bu şehit acısını alet etmesidir.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ahmet-davutoglundan-erdogana-sehit-annesi-tepkisi-1814116

 Semih Özbey’in mektubunu 17 Eylül 2019 tarihinde bu köşede yayınlamıştım. “Aileme; bu mektubun ulaştırılıp, ulaştırılmayacağını bilmeden size yazıyorum. Bütün aile üyelerim umarım hepiniz iyisinizdir. Beni soracak olursanız, iyi olmaya çalışıp kavuşacağımız gün için sabrediyorum. ‘Ben buradayım, sağım, ölmedim, yaşıyorum’ demek için yazıyorum. Sesimizi artık birileri duysun diye yazıyorum. Burada bize mektup yazma imkanı yıllar sonra çok geç olsa da verildi. ‘Mektup yazabilirsiniz biz ileteceğiz’ denildi. Ben de bu imkanı değerlendiriyorum ve size yazıyorum.

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/saygi-ozturk/gara-sehidi-astsubayin-yurek-yakan-mektubu-6261995/

Assubay Semih Özbey 2015 yılı eylül ayında, Tunceli Pülümür yolunda özel aracıyla giderken PKK’lı teröristler tarafından rehin alınmıştı. Semih, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey’in tek oğluydu. Baba Özbey tek ve sevgili oğlunu kurtarmak için yıllar yılı uğraştı. Başvurmadığı yer kalmadı. Ancak Gürsel Özbey’e göre rehinelerin kurtarılması için sivil çaba da gösterilmiyordu. Meclis’te soru önergeleri her defasında reddediliyordu.

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/melih-asik/demir-ozlu-6432135

Bunca güce rağmen bunları açıkça konuşmaktan kaçınıyorsunuz. Kaçınıyorsunuz çünkü bu çağdışı anlayışın toplumsal desteğinin yüzde 10 bile olmadığını siz de biliyorsunuz.  Kaçınıyorsunuz çünkü toplumun, gidişatın farkına varıp Türkiye’nin sizin istediğiniz gibi bir ülkeye dönüştürülmesine onay vermeyeceğini siz de biliyorsunuz.

http://www.diken.com.tr/nedir-derdiniz-nicin-acik-konusmuyorsunuz/

https://www.youtube.com/watch?v=SoBr4-A9hbI&feature=emb_rel_end

https://www.youtube.com/watch?v=1Xj00I_tcdc

Ama bahsi geçen MİT personelinin eve dönmesi, hatta yaşamlarının korunması için AKP tarafından herhangi bir çaba harcanmadığını biliyoruz. PKK’nın ise feodal hukuka dahi uymadığı görülüyor.

https://www.birgun.net/haber/dusmanla-konusmak-334198

PKK’nin, alıkoyduğu kişilerin hayatından, Genelkurmay’ın da alıkonan kişilerin bulunduğu yere riskli operasyon yapmasının sonuçlarından sorumlu olduğunu vurgulayan İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, adaletin yerini bulması için tüm gerçekliğin açığı çıkması, tarafsız ve bağımsız organlar eliyle soruşturma yürütülmesi gerektiğini söyledi.

https://www.evrensel.net/haber/425934/ihdden-gar-aciklamasi-bagimsiz-ve-tarafsiz-organlar-eliyle-sorusturma-yurutulmeli

[İrvem Keskinoğlu yoldaş, Barış Terkoğlu’nun Cumhuriyet gazetesindeki yazısına dikkatimizi çekiyor]

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/baris-terkoglu/bari-terfi-ettireni-terfi-ettiren-konussun-1813759

1969’da “Sakıncalı” askerdi, yedek subay okulunda subay yapılmadı, Muş’ta çavuş olarak askerlik görevini tamamladı. 1971’deki askeri müdahaleden sonra bir süre tutuklu kaldı. Eşi Ulla İsveçliydi. 1979’da zorunlu olarak ailesiyle birlikte Stockholm’e yerleşti. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra vatandaşlıktan çıkarıldı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/ozdemir-ince/demir-ozluye-veda-1814003

“Düşünceye dayanan, felsefeyle beslenen öykülerin, romanların yazarı Demir Özlü ’60’dan sonra kurulan Türkiye İşçi Partisinin ilk üyelerinden biriydi. 12 Mart’ta yargılandı ve yaşamı boyunca ‘sakıncalı’ etiketini omuzladı. Uzun yıllar yurt dışında yaşasa da hep Türkçe yazmayı ve eserleriyle edebiyatımızı zenginleştirmeyi sürdürdü.”

https://demokrasibirlikdayanisma.com/category/turkiye/

https://demokrasibirlikdayanisma.com/category/sol-marksizm/

https://independent.academia.edu/CAVLICULFAZ

Attachments area

Preview YouTube video Levent Gültekin Dayanamadı! 16 Şehit Varken Gülen Erdoğan’ı Yerden Yere Vurdu!

Levent Gültekin Dayanamadı! 16 Şehit Varken Gülen Erdoğan’ı Yerden Yere Vurdu!

Preview YouTube video Faik Öztrak “Erdoğan’ın o görüntüsü bizi çok üzdü” dedi! Çok sert konuştu!

Faik Öztrak “Erdoğan’ın o görüntüsü bizi çok üzdü” dedi! Çok sert konuştu!

About admin

Check Also

TBKP

TBKP (Türkiye Birleşik Komünist Partisi) Bugünlerde TBKP konuşuluyor, tartışılıyor. Her nedense birileri TBKP dosyasını güncelledi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com