Köşelerden Bir Demet (216)-Cavlı Çulfaz

Hulusi Akar, bu noktada teröristlere teslim olmaları için sürekli çağrı yapıldığını anlatıyor. Akar, “Uzun süren bu çalışmalar sonunda cuma günü akşam saatlerine doğru birinci terörist Osman Acer’in (kod adı Şervan Korkmaz) dışarı çıkarak teslim olduğunu” aktarıyor. Bakan, “Teslim alınan birinci terörist tarafından içeride 7 terörist ve alıkonan 13 kişinin olduğu, 13 kişinin sözde mağara sorumlusu Sorej (kod ismi) tarafından hava hücum harekâtının başlangıcında, yani 5.45 civarında başlarına birer kurşun sıkılarak şehit edildikleri ifade edildi” diyor. Sorej kod isimli teröristin adı Kamuran Ataman’dır.

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/sedat-ergin/o-magarada-saat-saat-ne-oldu-41743108

 Yanıt bekleyen 13 soru…

https://yeniyasamgazetesi2.com/gare-sorulari/

 Ancak alıkonulan asker ve polislerin serbest bırakılması konusunda bugüne kadar defalarca yaptığımız çağrılar ve çok çeşitli girişimlerimiz sonuçsuz kalmıştır. Bu çağrılarımızın önemli olanları aşağıdaki linklerden görülebilir. 1- Alıkonanların aileleriyle birlikte en son yaptığımız serbest bırakılsın çağrısı 29 Mayıs 2019 tarihlidir. 2…

https://www.evrensel.net/haber/426216/ihd-suleyman-soylunun-kendilerini-hedef-gostermesine-dair-aciklama-yayimladi

 Bir gün hatırlayıp utanacak çocuklarımız / Cesaret sayıldığını doğruluk denen şeyin.

https://t24.com.tr/yazarlar/aydin-engin/cesaret-sayildigini-dogruluk-denen-seyin,29913

Ana muhalefet lideri cumhurbaşkanına 5 somut soru soruyor: Tam beş buçuk yıldır bu vatan evlatlarını kurtarmak için ne yaptınızÖcalan’dan seçim için yardım istediniz de vatan evlatlarının serbest bırakılması çağrısı yapmasını neden istemediniz? Trump’tan neden istemediniz? Daha önce başkalarını kurtarmış insan hakları örgütlerinden neden istemediniz?

https://www.birgun.net/haber/kahrolsun-334580

Kaçırılan ve ne yazık ki öldürülen askerlerden Semih Özbey’in bir arkadaşı CHP İzmir milletvekili Murat Bakan’ı arıyor, konuyla ilgilenmesini rica ediyor. Murat Bakan Aralık 2016’da, beş yıl önce dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’a başka terör örgütleri ve PKK’nın kaçırdığı tüm asker ve polisler için soru önergesi veriyor. “Binali Yıldırım yanıt vermek tenezzülünde bulunmuyor.”

https://t24.com.tr/yazarlar/yalcin-dogan/gara-icin-son-soru-artik-cok-gec,29921

Artık, “gündem değiştirmek için yapıyorlar, hiç sanmam, cesaret edemezler, vb…” aymazlığıyla oyalanma vakti değil. Muhalefet-iktidar diye ayırmıyorum; bu ülkenin hak, huzur, adalet, nefes almak isteyen bütün insanlarının, bütün siyasî oluşumlarının, partilerin, sivil toplumun, yaratılmak istenen bu yok oluş miladına karşı tek vücut, tek cephe çıkmasının zamanıdır.

https://t24.com.tr/yazarlar/oya-baydar/mantikla-baglar-koptu-hedef-hdp-den-ibaret-degil,29922

Böyle gitmez. Böyle olmamalı. Toplum olarak, sorunlarla ve sorunların demokratik, barışçıl, diyalog yoluyla çözümünün temel alınmasına dair bir yüzleşmeye ihtiyacımız var.

https://www.evrensel.net/yazi/88177/gara-katliami-buyuk-aci

  1. Şam’la barış, Kahire’yle normalleşebilmenin anahtarıdır. 2. Kahire’yle normalleşme Libya’da işbirliği koşullarını sağlayabilmek demektir. 3. Kahire’yle normalleşme Doğu Akdeniz’de bu ülkeyle münhasır ekonomik bölge anlaşması yapabilmek…

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mehmet-ali-guller/garanin-isaret-ettigi-iki-gercek-1814563

Damadı” kadar sözü edilen, 15 Temmuz gecesi İBB önünde 17 kişi şehit olup 50 kişi yaralanırken, Kadir Topbaş’ın İstanbul’da değil, ABD’de olmasıydı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/baris-terkoglu/kadir-topbasin-suskun-cenazesi-1814543

“’Duydun mu?’ demişti telefonda. 80’li yıllardı. Ben Paris’teydim. “Hayırdır, neyi?” “Vatandaşlıktan atıldığımızı’ deyip eklemişti: ‘Dert etme! Bu bizi kavgamızda kamçılar.’”

https://www.birgun.net/haber/onum-arkam-sagim-solum-olum-334587

https://demokrasibirlikdayanisma.com/category/turkiye/

https://demokrasibirlikdayanisma.com/category/sol-marksizm/

https://independent.academia.edu/CAVLICULFAZ

T24 Yıllık’ın ilk iki sayısına eşsiz hikâyeleriyle katılan Oya Baydar, bu yıl yayımlanan yeni kitabı “80 Yaş / Zor Zamanlar Günlükleri“nden bir bölümle yine aramızda. Baydar’ın, “Zor Zamanlar Günlükleri“nde yaptığı hayat muhasebesini unutamayacaksınız. Ahmet Ümit, yıllardır üzerinde çalıştığı ve henüz yayımlanmamış son romanından bir bölümü, “Yeryüzündeki ve gökyüzündeki mahlûkatın baştanrısı Zeus“u ilk kez T24 Yıllık okurlarıyla paylaştı.

https://t24.com.tr/yazarlar/dogan-akin/t-24-yillik-hayal-kirikligi-mutlak-bir-kesinlik-midir,29785

Aç Kapıyı Ben Geldim /  Korka korka değil usul usul değil / Elim yüreğimde çarpa çarpa geldim

https://www.youtube.com/watch?v=9L_rvvX_riM

Türkiye İşçi Partisi’nin kuruluşunun 60. Yılında TÜSTAV Behice Boran Arşiv Fonu’nda yer alan belgeler dijital ortama aktarıldı ve web sitemize erişime açıldı.

https://www.tustav.org/2021/02/13/behice-boran-arsivi-web-sitemizde/

Attachments area

Preview YouTube video BERİN TAŞAN / AÇ KAPIYI BEN GELDİM

BERİN TAŞAN / AÇ KAPIYI BEN GELDİM

About admin

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde alınan sonuçlarla DEM Parti’nin yeniden belirleyici …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com