Filler tepişirken olan çimenlere, bu güzelim Ülkeye ve güzel insanlarına oluyor.

Filler tepişirken olan çimenlere, bu güzelim ülkeye ve güzel insanlarına oluyor.

Henüz 8. Raundu biten maçının bugün için bir galibi, kazananı yok. Rakiplerin karşılıklı yoklamaları ile maç berabere sürmekte.
Maçın rakipleri Mavi köşede İçişler Bakanı Süleyman Soylu Kırmızı köşede Sedat Peker gibi görünsede Süleyman Soylunun asıl rakibi Bugünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandır.
Bu maçta Sedat Peker zahiri görüntüdür. Bu karşılaşmada Sedat Peker “Hologram”görüntüdür.
Asıl Maç İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındadır.

Maç liderlik için final maçıdır.

Süleyman Soylu hedefine koyduğu Tayyip Erdoğan yerine Liderlik ve Cumhurbaşkanlığı için, bildiği bütün oyunları, elindeki bütün kozları, bütün ince kaba taktilerini ortaya koyuyor, elindeki meşru, gayrı meşru bütün güçlerini kullanıyor, sağlı sollu aparkatlar ile Sedat Peker’e vurduğu her yumruk aslında Cumhurbaşkanı Erdoğanının Liderliğini, göz diktiği Cumhurbaşkanlığını hedeflemektedir.

Gerçekliğe dönelim;
7 Haziran 2015 seçimlerinden itibaren iktidar için yeterli seçmen çoğunluğunu yitiren AKP iktidarı
17-25 Aralıkta iyice su yüzüne çıkıp 15 Temmuzda “patlayan” iktidar ortağı FETÖ ayrılığı ile iyice güçten düşüp, iktidar için gerekli seçmen çoğunluğunu AKP-MHP ortaklığı ile sağlamıştır.
Artık AKP iktidarının dünün muhalifi bugünün yeni, küçük ama güçlü bir ortağı vardır.
Bu ortaklık oldukça hassas dengeler üzerine kurulmuş, pamuk ipliğine bağlı bir iktidar olma özelliği ile bugünlerde görüntüde Süleyman Soylu-Sedat Peker kapışması şeklinde dışa vuran Aslında Süleyman Soylu-Tayyip Erdoğan arasındaki Liderlik çekişmesi olarak Sedat Peker Videoları, ifşaatları olarak ortalığa saçılmıştır…

İktidar , liderlik çekişmesi Süleyman Soylu arkasında kümelenen MHP, Mehmet Ağar, ikinci nesil Ağar Tolga Ağarın oluşturduğu “güç odakları” ile, Tayyip Erdoğan arkasında kümelenen Damat Berat Albayrak (ki olası Tayyip Erdoğan sonrası velihat )ın temsil ettiği Pelikan grubu ve bu grubun Süleyman Soyluya karşı Videoları ile yıprattığı, tetikçisi Sedat Peker arasında geçmektedir.

Gerek Süleyman Soylunu TV programlarında Tayyip Erdoğana verdiği ince ayar, tehdit niteliğindeki mesajları, “Cumhurbaşkanımızın her daim arkasındayım , yanındayım” gibi taktiksel söylemlerle perdeleme çabası.
Gerekse AKP Meclis Grup konuşmasında Erdoğanın;” İçişleri Bakanımızın her daim yanındayız.” Türünden ifadeleri her iki tarafında rakibe ölümcül darbeyi vurmak için uygun zamanı yakalamak amacı ile zaman kazanma hamleleridir.
Bu arada Oyunun temel aktörü yıldızı, başrolü gibi görünen Sedat Peke de “raf ömrü” bittiğinde çöpe atılacak ilk safralardandır. Sedat Pekerin “raf ömrünün” tamamlandığı sürece yakalama kararı
ile girilmiştir.
Anlaşılan AKP-MHP ortaklığındaki Cumhur İttifakı İktidarı “Karpuz gibi” ortadan ikiye yarılmış durumda.
İşte haftalardır “Binde biri de gerçek olsa çok vahim iddiaların ” ların ortalığa saçıldığı,
“Demokratik Bir Hukuk Devleti”için kabul edilemez ifşaatların altında yatan gerçek bu
Cumhur İttifakı İktidarı içindeki İktidar, Cumhurbaşkanlığı kavgasıdır.

Sedat Pekerin Vidolarındaki “Binde biri de gerçek olsa çok vahim” olan ve “ Demokratik bir Hukuk Devleti” için asla kabul edilemez nitelikteki iddiaları ile ortaya saçılan çürümüşlük 100 yıllık Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar ve Cumhuriyet öncesi Osmanlı Saray entrikalarından alışık olduğumuz yaşanmışlıklardır.
Bu nedenle bu gelişmelere bizi hiç mi hiç şaşırtmamaktadır.
Nede olsa bizler Saltanat, İktidar için oğlunu boğdurmuş bir soydan gelmekteyiz.

Asli görevleri bu Ülkeyi, bu Ülkenin insanının kalkınması refahı için ter dökmesi çaba göstermesi gereken Yukarıdakiler, Bugünün Yönetenleri, iktidarları için tepişirken aşağıda bu güzelim ülkenin itibarı dünya nezdinde beş paralık olmakta, bu güzelim Ülkenin güzelim insanların ; kötü yönetildiği için her gün Corona illetinden yüzlerce ölmekte, salgının sonucu olan ekonomik krizin etkileri ile açlıkla sınanmaktadır.
İşsizlik, genç işsizlik, açlık yokluk, yoksulluk, yolsuzluk, her gün biden fazla yaşanan kadın cinayetleri, iş cinayetleri, hukuksuzluk, adaletsizlik ivedi sorunları çözüm beklemektedir.

Filler tepişirken bu güzelim Ülkeye, bu güzelim Ülke insanına yazık olmaktadır.

Bu yazı yazının asıl muhatabı İktidar olduğu kadar bu yaşananlardan en az iktidar kadar sorumlu muhalefettir aynı zamanda.
Meclis içi ve meclis dışı muhalefetin bir nafile seçim beklentisinden önce bir an bile kaybetmeden duruma müdahil olması elzemdir. Kaybedilecek zaman yoktur. Yarın çok geç olabilir.

Osman Naci
28 Mayıs 2021
Kozyatağı/Kadıköy

 

About OsmanNaciBalta

Check Also

Gündemden Bir Demet/Mustafa Aydin

Birleşik Kamu İş: Açlık sınırı 20 bin lirayı aştı KAMU-AR araştırmasına göre son bir ayda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com