Dostlar Merhaba…

Bizler evlerine telefonu 20 yıl sıraya girdikten sonra bağlatan bu 20 yıl Telefonsuz geçen süreçte iletişim için cebinde jetonla telefon kulübesi
arayan, iletişim olmadığı  için eş dost ziyaretlerine “Ya evde yoksan” korkusu ile çat kapı giden bir kuşağın temsilcileri olarak halen cepte telefonun WhatsApplı sohbetlerin  Dünyanın öbür ucu ile görüntülü konuşmaların, sanal alem iletişimine ayak uydurmanın telaşı, şaşkınlığı, adaptasyon çabası içindeyiz doğal olarak.

 

Yaklaşık beş yıl önce bütçeyi denkleyip, emekli maaşın ile geçim döngüsünü garantiye alınca yazmak, yazdıklarımı  Sosyal medyanın açtığı pencerenin engin ufkunda düşüncelerimi ekrana döküp  sosyal alemle paylaşmak için yola çıktım. 20 Yıllık eğitimimin, 40 yıllık siyasi birikimimi 62 yıllık yaşam deneyimimi cebimden çıkararak yola koyuldum.

 

Bildiklerimizi, biriktirdiklerimizi, gözlemlerimizle harmanlayarak yazmaya başladık. Yazdıkça öğrendik, yenilendik, çoğaldık, sanal da olsa çokça dost edindik. Yazdıklarımız birikti, kitap oldu, adına “Muhalif Yazılar”dedik.

 

Yazmak yaşamı kelimelerle resmetmekti. Yazmak yeniden yeni şeyler öğrenmek, yenilenmekti, zenginleşmekti. Yazmak eski dostlar, yoldaşlar ile yeniden buluşmak, dostluklara, yoldaşlıklara yeni dostlar, yeni yoldaşlar katmak,  yazmak yeniden mücadele için ayağa kalmaktı.

 

Yazılarımız, paylaşımlarımız sınır tanımayan Sosyal Medyanın marifeti ile Bizleri eski, yeni sınırsız dostlar ile yoldaşlar ile buluşturdu, tanıştırdı. Düşüncelerimizi paylaştık, kah ortaklaştık, kah ayrı düştük, tartıştık ancak Sonuçta zenginleştik, çoğaldık.

 

İki gün önce zorunlu olarak yurt dışına çıkmış orada yaşam kurmuş Geçmişte tanışmasakta aynı saflarda mücadele ettiğimiz ve yazılarımı
paylaştığım“Demokrasi İçin Birlik Dayanışma” sayfasından Hasan Boz arkadaşımın “ Demokrasi İçin Birlik Dayanışma” webb sayfasında bana bir köşe ayırıp yazmamı isteyen mesajı öncelikle beni onurlandırırken sırtıma ağır bir sorumlulukta yüklemiş oldu.

 

Kendi Facebook sayfamda sadece kendi sorumluluğumun özgüveni, rahatlığı içinde yazarken artık, Yurt dışında demokrasi mücadelesi veren
bir çoğu birlikte mücadele sürecimizde çoğu benden ön saflarda yer alan, benden daha deneyimli, birikimli yoldaşlarımın sorumluluğundaki bu üretkenliğe daha özenli, dikkatli daha çok araştırarak katılmak gerekliliği doğmaktadır.

 

Dostlarımın yoldaşlarım;  Bana yüklediğiniz  bu onurlu olduğu kadar, sorumluluğu ağır görevin  altından yine sizlerin desteği,  dayanışması
ile kalkabileceğime inanıyorum. İnsanca yaşanası özgür güzel günlerde buluşmak dileği ile.

 

Sevgi ve Dostlukla kalın.
Osman Naci Balta
18 Nisan 2020
Kadıköy

About OsmanNaciBalta

Check Also

Bir seçim rakibe nasıl kazandırılır ın hazin öyküsü

Muhalif Yazılar Osman Naci Bir seçim rakibe nasıl kazandırılır ın dramatik öyküsü! 2023 Seçimleri; Mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com