BASINDAN – KEMAL YILMAZ

ABD’den Putin’e suikast planı “Bu savaşı durdurmanın tek yolu bu” diyerek paylaşıldı

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Graham’in, Roma İmparatoru Julius Caesar’a ihanet eden Brütüs ve Adolf Hitler’e suikast girişiminde bulunan Albay Claus von Stauffenberg’e atıfta bulunması dikkati çekti.

 Graham, “Rusya’da bir Brütüs var mı? Rus ordusunda Albay Stauffenberg gibi başarılı biri yok mu? Bu savaşı durdurmanın tek yolu bu adamı (Putin) ortadan kaldırmak. Bu, ülkeniz ve tüm dünya için çok önemli bir hizmet olacaktır” ifadelerini kullandı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/abdli-senatorden-putine-suikast-imali-paylasim-516776h.htm

Ben bugün yazıyorum siz sakalım çıktığında okuyun!

O kadar çok ve sık izah etmeye çalıştım ki, “anlaşma”nın, “uzlaşma”nın, “sözleşme”nin, Türkiye Cumhuriyeti’ni “parlamenter sisteme döndürmek” üzere yapılmasını ve bununla “sınırlandırılması”nı.

Ama tabii bu işler sakal meselesi!

Akıl var, mantık var;

CHP ile Saadet Partisi’nin “İstanbul Sözleşmesi”nde uzlaşması mümkün olabilir mi?

Ya İYİ Parti ile DEVA yahut Gelecek Partileri’nin “kimlik politikası”nda tutum birliği içinde olabilmesi?

Terörle mücadelede…

Dış politika önceliklerinde…

“Türk Dünyası” perspektifinde…

Zorunlu eğitimde… Müfredatlarda…

TSK’nın yeniden yapılandırılmasında…

Diyanet’in konumunda…

“Vesayet” algılamalarında…

Ve hatta Anayasa’nın değiştirilemez maddeleri konusunda…

Bu 6 parti’nin “ortak bir yol haritası” benimsemesine imkan var mı?

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/ben-bugun-yaziyorum-siz-sakalim-ciktiginda-okuyun-516155h.htm

Yönetmelikle zeytini koruyan yasanın enerji ve maden lobilerinin lehine kaldırılmasına tepkiler büyüyor

AKP hükümetinin Zeytin Yasası’nı işlevsiz kılacak yönetmelik değişikliğine yönelik tepkiler devam ediyor. Ekoloji örgütleri yaptıkları açıklamalarda yönetmelik değişikliği “zeytinin ölüm fermanı” olarak nitelediler. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hukukçuların ve meslek örgütlerinin de tepki gösterdiği yönetmeliğe karşı dava açacaklarını açıkladı.

https://www.evrensel.net/haber/456194/yonetmelikle-zeytini-koruyan-yasanin-enerji-ve-maden-lobilerinin-lehine-kaldirilmasina-tepkiler-buyuyor

Psikolojik zorbalık olarak mobbing

Mobbing, bilinçli olarak seçilen hedef kişi ya da kişilere yönelik sistematik olarak uzun süreli uygulanan psikolojik taciz ve zorbalık olarak tanımlanır. Özellikle iktidar ve hiyerarşinin hakim olduğu, etik dışı davranış ve tutumların normal karşılandığı, temel insani değerlerin tüketildiği  ortamlarda yaşam bulur.

Mobbing, insani açıdan bakıldığında gayri ahlaki bir etkileşim sürecidir. Yalanlarla perdelenen gerçekliğin çarpıtılmasından beslenir. Uygulama dozuna göre fiziki şiddetten daha ağır psikolojik sonuçlar doğurabilir. Bu yönüyle insana yapılabilecek en ağır psikolojik işkence türüdür.

https://www.ozgurpolitika.com/haberi-psikolojik-zorbalik-olarak-mobbing-160141/

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Bana ne demediğimiz zaman

https://m.haberturk.com/

İKİ YÜZLÜLÜK

https://www.sozcu.com.tr/2022/yazarlar/soner-yalcin/iki-yuzluluk-6985178/

Rus salatası nasıl Amerikan salatası oldu?

“Delilik salt bireysel bir olay değil, toplumsal delilikler, toplumsal isteriler de vardır. Bunun dünyada en büyük örneği Hitler Almanya’sının Nazizm dönemi. Türkiye’de de, o denli büyük olmamakla birlikte, birkaç kez toplumsal deliliğe tanık oldum.”

Dünya kamuoyunun gözü, ABD ve NATO’nun yayılmacı politikaları ve kışkırtmaları nedeniyle Ukrayna’da yaşanan krizde. Bu kriz süresince de dezenformatif haberlere bir de Rus sanatçılara uygulanan ambargo eklendi. Münih Filarmoni Orkestrası’nın birinci şefi Valery Gergiev’i görevden alınırken, İtalya’daki Milano-Bicocca Üniversitesi, Dostoyevski dersini programdan kaldırma kararı aldı ancak gelen tepkiler sonrası bu kararı geri çekmek durumunda kaldı.

https://gazetemanifesto.com/2022/rus-salatasi-nasil-amerikan-salatasi-oldu-485924/

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

Fehim Taştekinftastekin@gazeteduvar.com.tr Tiyatro diyenler bu yazıyı okumasın! İran’ın saldırı koreografisini silahların yüzde kaçı hedefe ulaştı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com