BASINDAN-KEMAL YILMAZ

HDP: “Eski Eş Genel Başkan Yardımcımız Aysel Tuğluk tutuklu bulunduğu cezaevinde hafıza kaybı yaşadı, hastalığı hızla ilerleyen Tuğluk’un yaşamı riske atılıyor”

Aysel Tuğluk, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunduğu dönemde, 29 Aralık 2016 tarihinde tutuklandı. Tuğluk, hakkında hazırlanan iddianamede, Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eş Başkanlığı döneminde yaptığı açıklamalar ve faaliyetleri nedeniyle suçlandı. 16 Mart 2018’de kararını açıklayan Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi, Tuğluk’a “örgüt yöneticiliğinden” 10 yıl hapis cezası verdi. Daha sonra ise Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Tuğluk hakkında verilen hapis cezasını onadı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6-8 Ekim Kobani eylemlerine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında eski HDP milletvekili Aysel Tuğluk için tutuklama kararı verilmişti.

    Patronların Kürt halayı

O gece TÜSİAD’ın Diyarbakır’da kurduğu halay sıradan bir düğün halayı değildi. Adına “demokrasi halayı” dediler. Demokrasi yatırım oldu, teşvik oldu, milyonlarca dolar kâra dönüştü. Ama ne hikmetse Kürt emekçisinin payına yine halayın davulcusu olmak düştü. O gün bugündür bölgede zengin daha zengin, yoksul daha yoksul.

 Çünkü Kürt emekçisi yoksulsa ve bu yoksulluk tıpkı başka kökenden emekçilerin yoksulluğu gibi ise, bunun nedeni Kürt ya da diğer kökenden başkalarının zenginliğidir.

 Sömürücü Kürtlerle sömürülen Kürtlerin ortak çıkarı yoktur. Ortak çıkarı olan yalnızca emekçilerdir, işsizlerdir, yoksullukla, açlıkla burun buruna yaşamak zorunda kalanlardır.

 İşte bu nedenle yoksulla zenginin halayı bir arada olmaz.

 Yoksulla zenginin halayında ritim tutmaz.

https://haber.sol.org.tr/yazar/patronlarin-kurt-halayi-320237

Karamollaoğlu’ndan TÜİK’e tepki: Enflasyonu yüzde 21,31 olarak açıklarken vicdanınızın yüzde kaçını kullandınız?

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “TÜİK bugün kendisine sorulan “Saat kaç?” sorusuna; “Siz kaç buyurursanız efendim” cevabını vermiştir. Gerçekte yüzde 60’lara yaklaşan yıllık enflasyonu yüzde 21,31 olarak açıklarken vicdanınızın yüzde kaçını kullandınız!” ifadesini kullandı.

https://www.indyturk.com/node/443406/siyaset/karamollao%C4%9Flundan-t%C3%BCi%CC%87ke-tepki-enflasyonu-y%C3%BCzde-2131-olarak-a%C3%A7%C4%B1klarken

HDP’li vekil Meclis’te Kürtçe konuştu, mikrofonu kapatıldı

 Bütçe görüşmeleri sırasında Meclis’te Kürtçe konuşan HDP’li Ayşe Sürücü’nün mikrofonu kapatıldı. Sürücü, ‘Neden burada 3-5 kelime Kürtçe konuşulmasına tahammül edemiyorsunuz’ diyerek tepki gösterdi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekillerinin bütçeye dair konuşmalarında söz alan Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, “Ağır hasta tutsak olan değerli Aysel Tuğluk arkadaşımız ve tüm hasta tutuklular vicdanların korunması, ortak hafızanın korunması ve yaşanabilir bir geleceğin sağlanabilmesi adına bir dakika bile gecikmeden derhal serbest bırakılmalıdır” dedi.

https://yeniyasamgazetesi2.com/hdpli-vekil-mecliste-kurtce-konustu-mikrofonu-kapatildi/

Selahattin Demirtaş’tan Büşra Dede hakkında suç duyurusu

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Hadi Cin, YouTube kanalında iktidar yanlısı yayınlar yapan Büşra Dede hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

https://www.avrupademokrat.com/selahattin-demirtastan-busra-dede-hakkinda-suc-duyurusu/

Rtük meclisten yayınları kontrol etmiyor mu?))

https://youtu.be/LZ4_WfHVTTY

Alpay ın zekası!

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/Genel/a39298.aspx

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Mustafa Aydin

Yeşilin vandalizm tonu Hazırlayan: Gülşah Görücü Londra’daki Finsbury Park yakınlarında bir binanın yan cephesinde bir gece …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com