BASINDAN -KEMAL YILMAZ

“Galatasaray ve Fenerbahçe Kadın Futbol Takımları, tarihte ilk kez karşı karşıya geldi. Kadına şiddete karşı toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla oynanan tarihi derbi, Nef Stadyumu’nda oynandı, kazanan Sarı Lacivertliler oldu. 5’te Daniels’in kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan Galatasaray, kalesini kapatamadı. Fenerbahçe, Fatma, Kennya (2), Setenay ve Shameeka’nın hat-trickiyle sonuca gitti, sahadan 0-7’lik galibiyetle ayrıldı.”

https://www.fanatik.com.tr/ozet-galatasaray-fenerbahce-kadin-futbol-takimlari-mac-sonucu-0-7-2254774

Merdiven çıkarken ıslık, yürürken türkü

Sosyalist sol kalıcı ya da uzun soluklu bir ittifak için bir yandan gecikmeden, ertelemeden, yapıcı davranmaya özen göstererek görüşmeleri sürdürürken aynı anda (Evet, aynı anda) salt cumhurbaşkanı seçimiyle sınırlı, tüm muhalefetin ortak adayını destekleme kararı alınsa çok iyi ve isabetli olmaz mı?

https://t24.com.tr/yazarlar/aydin-engin/merdiven-cikarken-islik-yururken-turku,33388

Hayır bu raporlar yalan” diyebilecek olan kaldı mı?

“Uluslararası Demokrasi ve Seçim Yardımı Enstitüsü (IDEA), “Küresel Demokrasi Durumu 2021 – Pandemi Çağında Direnç Oluşturma” isimli bir rapor yayımladı. Rapor giderek daha fazla sayıda ülkenin otoriterliğe doğru kaydığını, tehdit altındaki yerleşik demokrasilerin sayısının da hiç olmadığı kadar yükseldiğini bildiriyor. Raporda “Popülist siyaset, muhalifleri susturmak için Covid-19 salgını kısıtlamalarının kullanılması ve toplumları kutuplaştırmak için dezenformasyonun kullanılması” gibi başlıklar var.”

https://m.haberturk.com/yazarlar/nihal-bengisu-karaca/3269130-hayir-bu-raporlar-yalan-diyebilecek-olan-kaldi-mi

Küreselleşmenin sonuna mı geldik?

“Küreselleşme teknoloji, siyaset ve en çok da ticaretle birlikte ilerleyen bir süreç. Ülkeler, bölgeler, şirketler ve bireyler arasında genişleyen ve derinleşen, giderek de anlıklaşan bağımlılık ilişkisine işaret ediyor. Liberaller bunun iyi bir şey olduğunu iddia ediyor, Marksistler, popülistler ve daha niceleri eşitsizliği, adaletsizliği getirdiğini söylüyor.”

https://www.karar.com/yazarlar/mensur-akgun/kuresellesmenin-sonuna-mi-geldik-1591461

”Müttefik Barzani”nin son ihanet ittifakı!

“Birkaç gün önce, Erbil’de, Mesut Barzani himayesinde bir toplantı yapıldı; “Kürt Diaspora Kongresi”ydi adı.

Barzani, açılış konuşmasında, “Kürt davasının, savaşla değil, TÜM PARÇALARDA barışçıl ve demokratik yöntemlerle çözülmesinden yana” olduklarını söyledikten sonra, “diasporadaki Kürtler”e de, “Kendilerini örgütleyerek güçlü bir lobi oluşturmaları ve her alanda milletlerinin meşru davasında başat rol almaları” çağrısı yaptı.

Diasporadan beklentisini, “Bütün yurtseverleri kutsal Kürdistan bayrağı altında toplamaları” olarak açıkladı.”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/muttefik-barzaninin-son-ihanet-ittifaki-491524h.htm

Dogmatik eğitim okulöncesinde başlarsa?

 “Yedi yıl sonra toplanan 20. Milli Eğitim Şûrası’nda komisyonlarda alınan kararlar oylanırken son anda sunulan yeni bir öneri ile “Okulöncesi öğretim programında çocuğun gelişim düzeyi dikkate alınarak din, ahlak ve değerler eğitimi yer almalıdır” ifadesi kabul edildi.”

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/emre-kongar/dogmatik-egitim-okuloncesinde-baslarsa-1890643

İnsanın fikri bazda değişmesi “döneklik” midir?

 Anlamadığım bir başka şey ise, o dekan ben yardımcısı iken, Cebeci Kampüsünde Perinçek’çi grubun sopalarla fakülte binasına girmesine engel olmak için iki kapıdan birini o birini ben tutup sopalardan kıl payı kurtulmuşken, şimdi nasıl olup ta onlara yakın durduğu…

Metin Feyzioğlu’nun (MF) Türkiye Barolar Birliği seçimini kaybetmesine çeşitli toplum kesimlerinin verdiği tepki enteresan bir sosyolojik deney niteliğinde.

https://t24.com.tr/yazarlar/ali-d-ulusoy/insanin-fikri-bazda-degismesi-doneklik-midir,33392

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde alınan sonuçlarla DEM Parti’nin yeniden belirleyici …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com