BASINDAN-KEMAL YILMAZ

S.Demirtaş’ın kendine itibar suikastı!

Hapishanede normal ihtiyaçlarını karşıladıktan, görüşler, mahkeme,röportaj vb ve kitap yazma çalışmalarını da bitirdikten sonra günde iki civarı olmak üzere yaklaşık 3000,yazı ile üç bin,kitap okumayı başarmış…

Birileri Demirtaş ın inandırıcılığına kasdetmiş! ama açıklamayı da kendisine yaptırmış gibi.

Aşağıdan yukarı Cumhuriyet kurmak

“Politik devrim” ise Cumhuriyet kurulduktan sonraki yukarıdan aşağıya burjuva devrim süreci, yani inkılâplar olarak sürdü. Kapitalizmin üstyapısını hazırlayan bir politik devrim ve özel olarak “laiklik devrimi” olarak yaşandı. Saltanatın ve hilafetin kaldırılması bile başlı başına bir “devrim” idi.

https://www.birgun.net/haber/asagidan-yukari-cumhuriyet-kurmak-365006

SADAT’ın kayıp iş ilanları

“Yarım kalmış gülüş, tabakta bırakılmış yemek, tamamlanamamış yol, kavuşulamamış sevda… Her eylem noksanlığının arızasını içinde taşımıyor mu? Kendisini gösterirken eksik kalanı da dışarı vurmuyor mu?

Konuştuk bitti mi? Yoksa her zamanki gibi bir başka bahara mı erteledik?

SADAT’tan söz ediyorum. Daha önce verdikleri “Gayri nizami harp (GNH) kursu”nu anlatmıştım. “Kursiyerler, GNH kursları sonucunda; başta psikolojik harp ve harekât olmak üzere, sabotaj, baskın, pusu, tahrip, suikast, kurtarma ve kaçırma, tedhiş imkân ve kabiliyetine ulaştırılır”

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/baris-terkoglu/sadatin-kayip-is-ilanlari-1883801

GINA GELDİ Soner yalçın

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/soner-yalcin/gina-geldi-6761763/

Düzensiz’ olan kim?

“N’ooldu? Pek havalıydınız 1989 Kasım’ında? Utanç Duvarı’ydı adı, değil mi? Taşlar söktünüz şehvetle, çığlıklar atarak kutladınız o günü. Off, ne kötüydü canım o duvar, ne zalimdi! İnsanları ne kadar da kısıtlıyordu!

Matah bir şey değildi elbette. Bana sorarsanız kapitalist ülkelerin yurttaşları sosyalizme kaçmasın diye örmesi gereken bir şeydi, orası ayrı hikâye. 1945 sonrasında Berlin’i anti-komünist bir casusluk üssüne çevirmek de ayrı bir suç öte yandan ama neyse, kötüydü işte, olmaması gerekirdi, eyvallah aldık kabul ettik, tamam.”

https://yeniyasamgazetesi2.com/duzensiz-olan-kim/

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

Fehim Taştekinftastekin@gazeteduvar.com.tr Tiyatro diyenler bu yazıyı okumasın! İran’ın saldırı koreografisini silahların yüzde kaçı hedefe ulaştı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com