BASINDAN-Kemal Yılmaz

BM İklim Konferansı devam ederken 127 aydın ve sanatçı, 6 Kasım Küresel Eylem Günü’nde Kadıköy’de gerçekleşecek buluşma öncesi çağrıda bulundu: Bugünü ve geleceği kurtarmak için hemen harekete geçilmeli

Aralarında Sezen Aksu, Sertap Erener, Feryal Öney, Lale Mansur, Serra Yıldırım, Oya Baydar, Ömer Madra ve Yetvart Danzikyan’ın da bulunduğu imzacılar, yayımladıkları metinde iklim için atılan adımların yetersizliğine dikkati çekti.

https://yeniyasamgazetesi2.com/127-aydin-ve-sanatcidan-6-kasim-kuresel-eylem-gunu-icin-cagri/

 POZİTİVİZM, BÜTÜN TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ FAALİYETLERİNİN FELSEFİ-İDEOLOJİK ZEMİNİDİR…

Pozitivizm ve toplumsal mühendislik anlayışının özünde “toplumsal gelişme yasası” olduğuna inanılan  belirli bilgi kalıplarını kullanarak mevcut sistemi muhafaza edebilme -sistemi kontrol altında tutma- anlayışı yatar. Ama o, aynı zamanda -esasa ilişkin bu özelliğini kaybetmeden-  bu bilgi kalıplarını kullanarak, varolan sistemi, niteliğini değiştirmeksizin “değiştirerek” yeni bir görünümle onu   yeniden inşa etme anlamına gelen “devrim” teorilerinin de kaynağı olur!!.”

https://m.duzceyerelhaber.com/munir-aktolga/65888-pozitivizm—butun–toplum-muhendisligi-faaliyetlerinin-felsefi-ideolojik-zeminidir

202…DİRENİŞE DEVAM!

 Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri 202’nci kez sırtlarını rektörlüğe döndü

https://www.evrensel.net/haber/446734/bogazici-universitesi-akademisyenleri-202nci-kez-sirtlarini-rektorluge-dondu

 Gerçekçi ol, imkânsızı isteme!

Sözün aslı böyle değil, ancak zaten konumuzun kahramanları da Che Guevara gibi “gerçekçi ol, imkânsızı iste” diyebilecek devrimcilerden değiller.

https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-y-yilmaz/gercekci-ol-imkansizi-isteme,33016

İngiltere Genelkurmay Başkanı: Böyle devam ederse 3. Dünya Savaşı çıkabilir

İngiltere Genel Kurmay Başkanı Nick Carter, Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik kriz ve dünyadaki mevcut belirsizlik ve kargaşa ortamının 3. Dünya Savaşı’nın çıkma riskini artırdığını söyledi.

https://tr.euronews.com/amp/2020/11/08/ingiltere-genelkurmay-baskan-boyle-devam-ederse-3-dunya-savas-c-kabilir

 Yani Atatürk iyi ve şık giyinmiş kadınların etrafını sardığını görür, ve… Aynı baloda fotoğraf karesine girmeyen davetli ve ama bir kenara sessizce oturmuş kadınlarımızı işaret ederek… Anadolu’nun ve cumhuriyet’in hakiki kadınları milli mücadeleye büyük katkılarda bulunmuş ahlak timsali bu kadınlarımızdır’, der.

https://www.veryansintv.com/rakici-ve-balocu-ataturkculerle-isimiz-olmaz

 Erdoğan-Biden görüşmesinin değerlendirilmesi

Üstelik bir de iktidarın beğenmediği haberlere mahkemeler tarafından erişim engeli getirildiğini, hatta erişim engeli haberlerine bile erişim engeli getirdiğini yaşayarak öğreniyoruz.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/emre-kongar/erdogan-biden-gorusmesinin-degerlendirilmesi-1881342

 Google Maps’teki “kara deliğin” sırrı çözüldü

İnternet dedektifleri, ilk kez bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya çıkarılan ve Google Haritalar’da görünen bir “kara deliğin” ne olduğuna karar veremedi.

 Üç tarafı olan kara delik, geçen hafta Reddit’te Kokoblocks tarafından paylaşılmıştı. Kullanıcı, “Bu ne lan, bir adaya falan benzemiyor” diye yazmıştı.

 Reddit kullanıcıları, kara deliğin aslında bir ada mı, başka bir dünyaya açılan bir geçit mi yoksa gizli bir askeri üs mü olduğunu tartışmaya devam etti.

 Birkaç Reddit kullanıcısı, kara deliğin aslında Avustralya’nın Sidney şehrinin yaklaşık 2 bin 280 kilometre doğusundaki ıssız bir mercan adası olan Vostok Adası olduğunu fark etti.

https://www.indyturk.com/node/431321/ya%C5%9Fam/google-mapsteki-kara-deli%C4%9Fin-s%C4%B1rr%C4%B1-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCld%C3%BC

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

Fehim Taştekinftastekin@gazeteduvar.com.tr Tiyatro diyenler bu yazıyı okumasın! İran’ın saldırı koreografisini silahların yüzde kaçı hedefe ulaştı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com