Köşelerden Bir Demet (299)-Cavlı Çulfaz

“Tuğla” da ancak, ülkede bağımsız yargı ve demokratik Türkiye mücadelesi veren güçler tarafından çekilebilir. Çünkü ancak bu tuğla çekilebilirse, son 70 yıldan beri ülkedeki Maraş, Çorum, Sivas Katliamları gibi kitle katliamlarının ve kontra cinayetlerinin arkasındaki güçlerin, devlet-mafya-siyaset ilişkilerinin halk düşmanı mahiyeti gözler önüne serilebilecektir!

https://www.evrensel.net/yazi/88855/duvardan-tuglayi-cekmek-icin-mi-duvara-payanda-yapmak-icin-mi

“Günün birinde dostluklardan, insanlardan ve hayvanlardan ve ağaçlardan ve kuşlardan ve çimenlerden yapılmış vazife hissi ile çarpan yüreklerle dolu bir dünyada yaşayacağımızı düşünelim. Bir ahlâkımız olacak ki hiçbir kitap daha yazmadı. Bir ahlâkımız, bugün yaptıklarımıza, yapacaklarımıza, düşündüklerimize, düşüneceklerimize hayretler içinde bakan bir ahlâkımız…”

https://www.yenimuhalefet.com/kapitalizmin-son-urunu-ekolojik-yikim/#_ftn48#_ftn48

Propaganda, başkasının (propagandacının) bakış açısını kabullendirme, kararını onaylatma faaliyetidir. Bu yönüyle propagandada mantık ve ahlak aranmaz; kullandığı eleştiriye kapalı hazır ve muğlak bilgi ile dar bir grubun çıkarına hizmet eder. Eğitim ise propagandaya karşı argüman geliştirir; insan ve topluluklara aralarındaki farklılıkları, farklılığın ortaya çıkardığı çelişkileri yönetme bilgi ve becerisini kazandırır.

https://www.birgun.net/haber/propaganda-cete-kulturu-ve-egitim-347155

Ama unutmamak lazım ki o kadar kısa sürede para kazanmak ancak ve ancak bir “ilişki ağı” ile mümkün olabilir. Siz ise o çemberin dışında olduğunuz için yapacak fazla bir şeyiniz yok.

https://www.birgun.net/haber/18-gunde-para-kazanmak-347169

In May 1973, Frank Judd made a late-night speech in the Commons deploring military intervention in the Turkish constitution and the country’s political life, with organisations banned, mass imprisonment, torture and censorship. Only a minister and a handful of MPs were in the chamber, and in the visitors’ gallery there was just a Turkish embassy official and me, a postgraduate politics student from the London School of Economics.

https://www.theguardian.com/world/2021/jun/02/letter-frank-judd-obituary

https://independent.academia.edu/CAVLICULFAZ

Aydın üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokar, ortalığı karıştırır ama bunu mahallenin namus bekçisi olduğu için yapmaz. 1931-1947 yılları arasında Mersin valiliği yapan Tevfik Sırrı Gür. Belki de Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi valilerinden biri. Kör olduğu doğru ama hastalıktan.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/ozdemir-ince/aydina%C2%A0ihanet-1841661

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/fuat-bol/aydin-ihaneti-41780070

Yarın, “Dünya Çevre Günü”… “Dünyada, yılda yaklaşık 8 milyon ton plastik çöp denize atılıyor!” Türkiye, Avrupa Birliği’nin plastik atık ihraç ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/ozgen-acar/cop-dunyasi-1-1841676

[İrvem Keskinoğlu yoldaş, Yılmaz Özdil’in Halk TV’deki konuşmasını yolladı. Teşekkür ediyorum.-C.Ç.-]

https://www.youtube.com/watch?v=Fv_h055U1ks

[Latin Amerika uzmanı Özgür Uyanık, Şili ile ilgili yazısını yolladı. Teşekkür ediyorum. -C.Ç.-]

https://www.siyasetcafe.com/sili-sagi-ile-turk-saginin-farki-4194yy.htm

https://en-gb.facebook.com/groups/DemBirDay/

Xinjiang, Tibet and Taiwan, they are an inalienable part of China’s territory. China is firmly opposed to U.S. interference in China’s internal affairs. We have expressed our staunch opposition to such interference, and we will take firm actions in response.  And the challenges facing the United States in human rights are deep-seated. They did not just emerge over the past four years, such as Black Lives Matter.

https://asia.nikkei.com/Politics/International-relations/US-China-tensions/How-it-happened-Transcript-of-the-US-China-opening-remarks-in-Alaska

Attachments area

Preview YouTube video Yılmaz Özdil’den çarpıcı yorumlar | MERCEK (1 HAZİRAN 2021)

Yılmaz Özdil’den çarpıcı yorumlar | MERCEK (1 HAZİRAN 2021)

About admin

Check Also

Gündemden Bir Demet/Mustafa Aydin

GÜNDEM TİP TİP, Gökhan Zan’ın adaylığını geri çekti: ‘Haysiyetimizde, ilkelerimizde inat edeceğiz’ Parti Meclisi imzasıyla yayımlanan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com