Köşelerden Bir Demet (254)-Cavlı Çulfaz

Montrö tartışmaya açılırsa Türkiye, altından kalkamayacağı yükümlülükler üstlenmek ve günü geldiğinde istemediği bir savaşa girmek tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. Montrö, Rusya’nın da güvenliğinin temel bir belgesidir.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/emre-kongar/disislerine-gore-montronun-onemi-1826472

 ABD, Türkiye’yi NATO üzerinden, Karadeniz’de ve Ukrayna cephesinde Rusya’yla karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Risk büyük. Türkiye kamuoyu, emekli büyükelçilerin ve amirallerin bu uyarısını o nedenle önemle dikkate almalı ve tartışmalıdır. Konuyu “darbecilikle” boğmak, üzerini örtmek, Türkiye’ye kötülüktür!

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mehmet-ali-guller/10-maddede-amiraller-bildirisi-1826497

Amiraller bildirisi neden gece yarısı ve neden Veryansın internet sitesinde yayımlandı? Tespitlerimize göre bildiri gece 22.30 sularında yayımlanıyor. Başka bazı siteler oradan alıyor. Amirallerden bazısı Veryansın sitesinde yazı yazıyor.

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/melih-asik/hitler-karadenizde-6476384?sessionid=2

“Karadeniz’i, Marmara’ya İstanbul’un Avrupa Yakası’na bağlayacak olan “Kanal İstanbul Projesi” Türkiye’nin “Prestij Projesi” olarak nitelendiriliyor ve bu girişimin, Rusya’yı Kuşak ve Yol Projesi’ne dahil etmede önemli bir rol oynaması bekleniyor.” Kentsel etkilerinin tartışılması bir yana; Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin Amerika lehine delinmesi olarak da yorumlanan “Kanal İstanbul”; Kervancı’ya göre Rusya’ya da uzatılan bir havuç…

https://emlakkulisi.com/kanal-istanbul-projesinde-cin-ve-katar-ayrintisi/670588

Parlamentonun aslî işlevini ortadan kaldıracak, siyasal partileri kapatacak ve sürekli tehdit altında tutacak, kimin siyaset yapabileceğini yargı eliyle düzenleyecekseniz darbelere neden karşısınız?

https://www.gazeteduvar.com.tr/darbecilik-meselesi-ve-turkiyede-siyaset-makale-1518497

Şiddeti ve ayrımcılığı körüklemek ve toplumsal kutuplaşmadan siyasal meşruiyet kazanmaya çalışmak,  demokratik bir hukuk devletinde kabul görmeyecek bir tutumdur. Toplumsal cinsiyet eşitliğine inanıyor ve şiddet ve ayrımcılığın anayasal eşit vatandaşlık ilkesinin önünde en büyük engel olduğunu düşünüyoruz.

http://anayasader.org/anayasa-hukuku-arastirmalari-derneginin-cumhurbaskaninin-istanbul-sozlesmesine-iliskin-karari-hakkindaki-aciklamasi/

 [Doğan Özgüden yoldaş Artı Gerçek sitesinde çıkan yazısını iletti. Kendisine teşekkür ediyorum. -C.Ç.-] Boran ve Gazioğlu’nun vatandaşlıktan çıkartıldıkları haberini ise Hürriyet Gazetesi 5 Mart 1981 tarihli sayısında şu manşetle veriyordu. “Acı Akıbet: Boran ve Gazioğlu artık ‘Türk’ değil!”

https://artigercek.com/yazarlar/doganozguden/40-yil-sonra-ayni-darbeci-kafa

 [Ali Erten yoldaş, Oya Baydar’ın yazılarını “sektirmeden” vermeme kızıyor, “amiraller doğru yaptı, demokratik haklarını kullanıp bir gerçeği dile getirdiler” diyor. “Demokrasinin tapusu bu ‘liboş dönekler’de mi? diye de soruyor ve aşağıdaki yazıyı iletiyor. Sevgili Ali’ye kullandığı karalayıcı ve küçültücü sıfatı benimsemediğimi belirtip teşekkürlerimi iletiyorum. -C.Ç.-]

https://www.korkusuz.com.tr/sonradan-olma-sagci-kafanin-tedavisi-mumkun-mudur.html

Meclis işlevsizleşmiş, yerini tek adam rejimi almıştır. Ülke, Hitler’in çıkardığı kanun hükmünde kararnamelerle yönetilmektedir. İlk iş olarak muhalefetin en dirençli kesimi olan Alman Komünist Partisi kapatılır, yöneticileri tutuklanır. Üniversitelerde Yahudilere, komünistlere ve diğer muhaliflere karşı büyük bir cadı avı başlatılır. Binlerce akademisyen üniversitelerden ihraç edilir, kürsüleri ellerinden alınır.

https://t24.com.tr/yazarlar/yusuf-nazim/vatansiz,30444

Demokrasi güçleri “Erdoğan istifa, TBMM’yi boykot, Erdoğansız erken seçim” hattında birleşmelidir. Kişisel görüşüm böyle. “Erdoğan istifa etmez” diyene onu istifaya zorlayamaz mısınız derim. “CHP Meclis’ten çekilmez” diyene, CHP tabanını çekilme yönünde ikna edemez misiniz derim. “Erdoğanlı olsa da seçimi kazanırız” diyene ise, hiçbir şey demem. Sadece Allah ıslah etsin derim.

http://yeniyasamgazetesi.com/erdogan-bestepede-amiral-batti-oynuyor/

Hizmet Vakfı, emekli amirallerin, Montrö Anlaşması’na sahip çıkan ve TSK’deki cüppeli-sarıklı görüntüyü eleştiren açıklamasına karşı, amirallere hakaret eden bir bildiri yayımladı. “Darbe imasında bulunanlara dahi müsaade etmeyeceğiz” dediler. Diyeceksiniz ki Hizmet Vakfı’nın ne özelliği var? Size vakfın emekçilerinden birini söylersem anlarsınız: Fethullah Gülen.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/baris-terkoglu/gulenin-orgutu-amirallere-ne-dedi-1826473

LAVROV’UN PEKİN SEFERİ: DOLARIN SULTASI SON BULSUN. ABD ile Çin arasında açıktan yaşanan rekabetin dozu artarken, 23 Mart’ta -elbette ziyaret önceden planlanmıştı- Sergey Lavrov ve beraberindeki heyet Çin’e ulaştı. Burada mevkidaşı Wang Yi ile görüşen Lavrov, hem küresel sistemin işleyişine hem de Rusya ile Çin ilişkilerine yönelik önemli mesajlar verdi.

https://www.gazeteduvar.com.tr/cin-ve-rusya-dolardan-ne-istiyor-makale-1518423

Kerem Seyad, 1938’de bu köyde doğar. Gençliğinin ilk yıllarından itibaren edebiyat ve sinemaya ilgi duyar ve durmadan yazılar yazar. Komünist partinin gençlik kollarında düşünce ve fikirleriyle parlayan biridir ve dünyadaki bütün alt üst oluşlara rağmen hep keskin inançlı bir komünist olarak yaşar. Yazım dünyasına “Bolşevikyan Droshov” Komünist Parti’nin gazetesinde başlar.

https://yeniyasamgazetesi2.com/ezidi-bir-komunist-kereme-seyad/

Diyalektik Materyalizm Nedir?

https://www.youtube.com/watch?v=BD57aiWtCBY

https://www.youtube.com/watch?v=G7KkDVRXafU

https://independent.academia.edu/CAVLICULFAZ

Attachments area

Preview YouTube video Diyalektik Materyalizm Nedir? – Doç Dr. Seyit COŞKUN

Diyalektik Materyalizm Nedir? – Doç Dr. Seyit COŞKUN

Preview YouTube video YÜKSEL OKULU / Diyalektik Materyalizm

YÜKSEL OKULU / Diyalektik Materyalizm

About Mehmet Tas

Check Also

BASINDAN-KEMAL YILMAZ

MARKSİZM SOHBETLERİ https://youtu.be/KIzgHaAcy38  Aydın Engin: Bolu’da halk dalkavukluğunun utanç verici yükselişi “Bolu bu utancı hak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com