KATLİAM EVE GELİYOR -İLERİCİ Enternasyonal

6 Ocak 2021’deki Capitol ayaklanması ile ilgili İlerici Enternasyonal’in bildirisi.

6 Ocak gecesi-aşırı sağ isyancılar ABD Capitol binasının koridorlarında yürüdü- başkan seçilen Joseph R. Biden dünyaya “Biz bu değiliz.”” güvencesini verdi.

Ancak bu olay, gezegendeki milyonlarca insan için Amerika Birleşik Devletleri’nin gerçek yüzünü temsil ediyor.

Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm dünyada, demokratik seçimlerle işbaşına gelmiş meşru hükümetlere karşı yaptığı silahlı müdahalelerdeki gerçek yüzüdür.

Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin siyahi toplumlara karşı günlük şiddette ve dökümansız göçmenlerin ölümcül sürgünlerinde gösterdiği yüzüdür.

Ve bu olay, Amerika Birleşik Devletleri’nin komşu ülke halklarının sağlığına karşı kar amaçlı ilaç promosyonu göstermeye devam ettiğinin gerçek yüzüdür.

Biz İlerici Enternasyonal üyeleri olarak, bunun Trump’ın bir sapkınlığı değil, uzun bir “Amerikan katliam” geleneğinin mirası olduğunu biliyoruz.

Ve bizler, İlerici Enternasyonal üyeleri olarak, demokrasi ve küresel adalet için mücadelede, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında birlikte karşı duracağız.

Çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni bir başkana değil, yeni bir yüze ihtiyacı var. Ve bu hesaplaşma geçmişin inkârından değil; gerçeklerin ortaya çıkarılmasından, vatandaşları, kurbanları, müttefikleri ve “düşmanları” ile uzlaşı yoluyla elde edilebilir.

Donald Trump birkaç gün içinde Beyaz Saray’dan ayrılacak. Ancak uzlaşı süreci henüz başlamadı. İlerici Enternasyonal süreç tamamlanan kadar savaşmaya devam edecek.

https://progressive.international/wire/2021-01-07-carnage-comes-home/en

About admin

Check Also

KÜRTLERİN TARİHİNE YOLCULUĞUM (3)-M. Taş

1.Meclis, Mustafa Kemal ve Kürt Özgürlük hareketi Balkanlar ve Ortadoğu bağımsızlık savaşlarıyla çalkalanırken Kürt ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com