Köşelerden Bir Demet (49)-Cavlı Çulfaz

Murat Karayalçın’ın üç önerisi var: “1-CHP’nin adayını CHP örgütü ön seçimle belirlesin. Genel Başkanın kendisi ya da Parti Meclisi değil, ama aday CHP’nin bir milyon 200 bini bulan bütün üyelerinin katıldığı önseçimle belirlensin. 2-Bu arada Kılıçdaroğlu ittifak ortaklarıyla bağlantıyı koparmasın. Çünkü, ittifak ortakları olmadan yüzde 51’i bulmak kolay değil. 3-Bütün partililerin katılacağı ‘Cumhuriyet’in İkinci Yüzyıl Projesi’ hazırlansın.”

https://t24.com.tr/yazarlar/yalcin-dogan/kilicdaroglu-karayalcin-cetin-ana-tema-ince-degil,27650

Muhalefet politika, tavır, yaklaşım belirlerken; Erdoğan’ın toplumsal tabanındaki bu daralmayı fark edip, demokrasiye inanan, temel olarak cumhuriyet felsefesiyle sorunu olmayan muhafazakar kesimin varlığını da hesaba katmalı.

http://www.diken.com.tr/istanbul-sozlesmesinin-iktidar-cevrelerinde-baslattigi-kavga-ne-anlama-geliyor/

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca: Çok net söylüyorum Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’yi rehin almıştır. Bakın Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde olan Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Aykut Erdoğdu, Mahmut Tanal gibi isimlerin hepsini Kaftancıoğlu alternatif bir liste yaptırmış ve çizdirmiştir.

https://www.takvim.com.tr/video/haber-videolari/canan-kaftancioglu-kemal-kilicdaroglu-ve-chpyi-rehin-almistir

Nasıl demişti Nâzım Usta, “Ölüme Dair” adlı şiirinde: Hiç duymadınız mıydı kardeşim, herhangi bir şahın bir gemi ambarında bir kömür küfesiyle öldüğünü?..

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kaftancioglu-%C2%A0siyasetin-gorevi-herkes-icin-ve-herkese-ait-yeni-bir-kamusallik-insa-etmektir-1752265

20 yıldır insan hakları alanında çalışıyorum, özelikle de hapishaneler ve ruh sağlığı hastaneleri.

https://www.gazeteduvar.com.tr/konuk-yazar/2020/08/11/asker-olumleri-intiharlari-cinayetleri/

12 Ekim Asker Hakları Raporu – Basın Toplantısı ve Panel

https://www.youtube.com/watch?v=nH0HeZo4kyY

Haydar Ergülen alttan alta devam eden tartışmayı alevlendirecek bir önermeyle ortaya atıldı. Bir “özür dileme” önermesinde bulundu: kaç yılın “yetmez ama evet” kavgası. Ergülen, “Bunu söyleyenler özür dilesin, bu konu da kapansın” demeye getiriyor ve “Ben kendi hesabıma özür diliyorum” diyor. Burada olsam “evet” oyu verirdim. Bundan ötürü “özür dilemek” gereği duymuyorum.

https://www.birikimdergisi.com/haftalik/10235/sol-ve-din-konusu

Evet, sağlık bakanlığı Menzilcilerin elinde; evet, herkes iktidardan korkuyor, para pul derdi büyük, hekimler özel hastanelere mahkûm. Bunların hiçbiri bahane sayılamaz. Eğer toplumsal ödevinizi yapmıyorsanız suça ortaksınız demektir!

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/enver-aysever/akpnin-gorunmez-ortaklari-1757293

Başak Demirtaş, 3.5 yıldır Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eşi HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Başak Demirtaş, Twitter hesabından “Uzun bir aradan sonra Selahattin ile görüşebildik. Morali iyiydi, herkese bolca selamı vardı. Kızımız Delal, Selahattin’in daha önce gönderdiği son mektubundaki bir bölümü kendi el yazısıyla yazmıştı, onu sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

https://avrupaforum1.org/demirtastan-mektup-ne-kusagi-olursan-ol-ama-kimsenin-usagi-olma/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=demirtastan-mektup-ne-kusagi-olursan-ol-ama-kimsenin-usagi-olma

Takip ettiniz mi bilmiyorum, 2008 yılında Suudi Arabistan Kralı olan Abdullah, eski İspanya Kralı Juan Carlos ve Kral VI. Felipe’ye ait bir vakfın (Lucum Vakfı) İsviçre’deki bir bankadaki hesabına 100 milyon ABD Doları bağışlamış.

https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-y-yilmaz/buyuk-oyunu-goremedi,27646

100 milyon dolarlık minik bir jest -Bu mütevazı hediyelerden biri 2008’de Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın İsviçre’de Mirabaud Bankası’ndaki Lucum Vakfı (lehdarları Juan Carlos ve Kral VI. Felipe) hesabına gönderdiği 100 milyon dolar.

https://t24.com.tr/yazarlar/isik-ozel/diktatorun-halefinden-demokrasi-kahramanina-oradan-da-fil-avina-kral-juan-carlos-un-onlenemez-yukselisi-ve-cokusu,27631

18 milyon nüfuslu İstanbul‘da taksi rezilliği diz boyu. En son taksi plakası 1998’de verilmiş. 22 senede nüfusu ve bireysel geliri nerdeyse katlanan İstanbul’a bir daha plaka tahsis edilmemiş.. Ve mevcut plakaları ellerinde tutanlar, durduk yerde milyonlar kazanır hale gelmişler.. Kim bu plakaları ellerinde tutanlar?.Taksici esnafı değil tabii. Kim peki?.

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/uluc/2020/08/08/minik-haberdeki-buyuk-ayrinti

“Splinternet (Bölünmüş internet)” terimi zaten bir süredir ortada ve tartışılıyor. TikTok, 100 milyona ulaştığı söylenen Amerikalı genç kullanıcıyı Çin’in potansiyel siyasi etkisinden arındırmaya çalışıyor.

https://t24.com.tr/yazarlar/fusun-sarp-nebil/internet-bolunmeye-mi-basladi,27652

“Politika oluşturmak ile yönetmek arasındaki çizgi nedir” sorusuna Deng şu yanıtı verdi:  -“İdeolojik meseleler Parti‘nin, uygulamaya ilişkin politikalar yöneticilerin konusudur.” Deng, İbrahim Kalın‘a yanıt veriyor aslında! Deng, “entelektüel tabuların” ve “bürokratizmin” yıkılmasından yana oldu hep. -“Düşünce kalıplaşmış ve basiretsiz bir hâl alırsa inanç görüntüden ibaret olur. Bu durumda bir parti ya da ulusun gelişmesi olanaksızdır. Hayat söner ve parti ya da ulus yok olur…”

https://odatv4.com/maocu-dostum-bunlari-nasil-bilmez-11082053.html

https://www.youtube.com/watch?v=GPk3YFrpxaM

Attachments area

Preview YouTube video 12 Ekim Asker Hakları Raporu – Basın Toplantısı ve Panel

12 Ekim Asker Hakları Raporu – Basın Toplantısı ve Panel

Preview YouTube video Soner Yalçın ”Maocu dostum” – Sesli Köşe Yazısı 11 Ağustos 2020 #Salı #EvdeKal

Soner Yalçın ”Maocu dostum” – Sesli Köşe Yazısı 11 Ağustos 2020 #Salı #EvdeKal

 

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde alınan sonuçlarla DEM Parti’nin yeniden belirleyici …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com