SORULARA VERDİĞİ CEVAPLAR- Naci Sümeli

Benim dusüncem ARTIK DÜNYA BAŞKA BİR DÜNYA OLACAK  görüşü hamhayaldir.Eskiden olduğu gibi gene örgütlenebilen, mücadele edebilen bundan sonrski dünyayı da şekillendirecektir.Solun, sosyslist ve Marksistlerin ileriye doğru adım atabilmeleri icin üretimde verimliliğin artırılması, refahın sağlanması ile kişi hak ve özgürluklerini doğru orantılı biçimde kapsayan pratik bir uretim ilişkisi formüle edip bunun indanlarca kavranmasını sağlamaktır.

Bu da artı-değer, üretici güç, pazar-üretim süreci ilişkiletinde indanın rolünü ve niteliğini bütün mesleklere, yeteneklere ve mülkiyetlere göre inandırıcı ve tatmin edici verilerle izah edebilmekten geçer.Sol Facebook’un, goegl’ün, youtub’un, apfel’in,tweter’ın  vs.vs.işlevlerini yeniden kurgulayıp inşa edemez becerilere ulaşamazsa elde bir şey olmayacak.

Sol bilmezse, örgütlenemezse, mücadele etmezse, sahipolduklarını kaybetmeyi göze almazsa YENİ DÜNYA ESKİ DÜNYA olarak kalmaya devam edecektir.

Bir de artık bilmeyenin, en entellektüel olmayanın,en mücadeleci ve en fedakar olmayanın, kim olursa olsun SOL  olmadığını da bilince çıkarmalıyız.Hele ideolojik yaklaşımlar bitmiştir, sınıf mücadelesi tarihe gömülmüştür vs. yakkaşımlarında olanların insanlaşma sürecinden de koptuklarını kabul ederek tutum almak gerekir.

Ayni zamanda gercek anlamda ANCAK DÜNYA ÇAPINDA GENEL BİR KURTULUŞ ile insanlığın ve gezegenimizin geleceği güvence altına alınabilir.Bunun sağlanabilmesi için halen dünyamızın neresinde olursa olsun.mücadele halindeki mazlumların ve hak gasbına uğrayanların mücadelesi evrensel mücadelenin temel basamakları haline gelmeli.

About admin

Check Also

Sosyalist Solun güncel görevi ve sorumluluğu

Muhalif Yazılar Osman Naci Sosyalistler 24 Mayıs sonrası Çağın ve Coğrafyamızın gereklerine ve gereksinimlerine uygun …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com