BASINDAN-Kemal Yilmaz

Kibirinizde boğulun.

Soner Yalçın yazısı

Sorularım var

https://www.sozcu.com.tr/2022/yazarlar/soner-yalcin/sorularim-var-7140763/?utm_source=anasayfa_yazarlar&utm_medium=free&utm_campaign=anasayfa_yazarlar

Yeni bir anket ve ilginç sonuçlar

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Sonar’ın ‘Yapılacak ilk seçimde kimi cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?’ sorusuna kararsızların dağıtılması halinde ankete katılanların yüzde 39.2’si ‘Erdoğan’ yanıtını veriyor. Onu yüzde 15.7’yle ‘Mansur Yavaş’ takip ediyor. Üçüncü sırada ise yüzde 12.5’le ‘Ekrem İmamoğlu’ geliyor.

Son zamanlarda atak yapan Kılıçdaroğlu, Sonar’ın anketinde yüzde 3.9’la 6’ncı sırada gelirken, üçüncü sıradaki İmamoğlu’nu sırasıyla yüzde 8’le Meral Akşener ve yüzde 4.7’yle Selahattin Demirtaş takip ediyor. Kılıçdaroğlu bu sonuçla Akşener ve Demirtaş’ın gerisinde 6’ncı sırada yer alıyor.

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/abdulkadir-selvi/yeni-bir-anket-ve-ilginc-sonuclar-42064736

O otobüs

Türkiye’nin hafızası sınırlıdır, dikkati de dağınık. O yüzden bir konudan hemen diğerine atlar, hiç kimse de geriye dönmez. Ekrem İmamoğlu da buna güveniyor. Hem mantık hem de etik açıdan sorunlu bir bayram gezisine çıktı; yetmedi, kendisini eleştirenlere hakaret etti. Ve şimdi de hayat aynen devam ediyor, “konu” unutuldu bile.

Ekrem İmamoğlu konunun kapanacağını biliyordu, bu yüzden meydan okudu zaten. Bu yaptığı ilk hata değildi, son da olmayacak. Hatta siyasette son yıllarda kendisine yönelik beklentilere oranla onun kadar arka arkaya hata yapan bir figür daha çıkmamıştır

https://m.haberturk.com/

Gerçekten işimiz zor.

Her şeyle mücadele edilir de, küstah aptallık ve cahillikle mücadele çok zor.

Dün sosyal medya üzerinden, belirli bir yerden yönlendirildiği aşikar bir troll grubu, “Altaylı fikir değiştirdi” diye yazmaya başladılar.

https://m.haberturk.com/

Ümit Özdağ’dan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun kendisini hedef alan sözlerine yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki sığınmacı tartışmasına Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da dahil oldu. Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada isim vermeden Ümit Özdağ’a yüklenen Erdoğan, “Hiçbir değeri olmayan istihbaratçı artığı siyasetçilerin bu konudaki çırpınışlarının sebebini anlıyoruz. Bize sığınan mazlumların haklarını savunmayı bir medeniyet sorumluluğu olarak görüyoruz” dedi.

https://www.veryansintv.com/umit-ozdagdan-erdogan-ve-kilicdaroglunun-kendisini-hedef-alan-sozlerine-yanit/

Saray’ın seçim kampanyası

Seçim ve referandumların hemen öncesinde Saray, “adalet reformu” gibi paketler açar, kimsenin hayat tarzına müdahale etmeyeceğini gösteren hareketler yapardı. Dışarıya “demokrat,” içeriye “özgürlükçü” görünmeye, kapsayıcı kucaklayıcı bir tür merkez partisi gibi davranmaya çalışırdı. En azından, laiklik karşıtı faaliyetlerin değil de demokrasinin odağı gibi görünmesini sağlayan bir makyajla ortaya çıkardı.

Yargıyı kullanarak rakiplerinin siyasî faaliyetlerini yasaklamaya hazırlandığını anlıyoruz. Gezi ve Balyoz davalarında verilen hükümler, CHP’nin İstanbul İl Başkanı’nı siyasetten men etme girişimi, bu yönde atılan ilk adımlardır.

Muhalif kamuoyunun yargının verdiği cezalara tepki gösterirken sergilediği tavır ve hassasiyet farkının Saray tarafından dikkatle değerlendirildiği ve kullanılacağı kesindir. Bu davalarda verilen hükümler yargı bağımsızlığının olmadığını bir kez daha kanıtlamıştır. Kaftancıoğlu için ayağa kalkanların, laikliği savundukları için cezaevine konulan hasta ve yaşlı generallerin uğradığı zulme sessiz kalmaları tek kelimeyle utanç vericidir. Bağımlı yargının haksız yere mağdur ve mahkûm ettiği herkesin hukukunu savunmadan yargı bağımsızlığı sağlanamaz. Bu tarz “mahalle tavrı” Saray’ın işine yarar.

https://www.veryansintv.com/sarayin-secim-kampanyasi/

Azgın azınlığın terörüne boyun eğmeyin

Kendileri gibi olmayanları terörize ediyorlar, ses çıkaramaz hâle getiriyorlar ki etki alanlarını genişletsinler, hep bir adım ileri atabilsinler

Elbette “azgın azınlık” olarak tanımlayabileceğimiz bir kitle tabanları da var.

Ağızlarını açtıklarında “yüzde 99’u Müslüman olan memlekette” diye başlıyorlar ama onların anladığı Müslümanlık ile halkımızın ezici çoğunluğunun Müslümanlığı da birbirinden siyah ile beyaz kadar farklı.

Müze Gazhane’de sergilenen Ersin Karabulut’un eserinin kaldırılmasını sağlayan da aynı azgın azınlık.

Meğerse bu resim “muhafazakâr endişeleri” tahrik ediyormuş.

Baskılar sonucunda resim sergi salonundan kaldırılmış, baktım, bunu yadırgayan da yok.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dönüp de “rahatsız olan bakmasın” demiyor, hop resmi kaldırıveriyor.

Belli ki İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da “muhafazakâr hassasiyetleri” gözetme telaşında.

Bu “azgın azınlığın”, geçen seçimde kendisine oy verdiğini ve gelecek seçimlerde de verebileceğini hayal ediyorsa, siyaset bilgisi notu çok ama çok düşük olmalı.

https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-y-yilmaz/azgin-azinligin-terorune-boyun-egmeyin,35323

19 Mayıs sorusudur: ABD, Türkiye’den neden bu kadar emin?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyeliğini kastederek, “Türkiye’ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO’ya girmelerine biz ‘evet’ demeyiz” dedi.

Alman ikinci kanalı ZDF’de konuşan NATO üyesi Lüksemburg’un Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Türkiye’deki pazarların ne şekilde işlediğini herkesin bildiğini belirterek, “Erdoğan’ın mantalitesi bazen bunu andırıyor” diye konuştu.

Süleyman Demirel’in sözüyle, “NATO demek ABD demektir!” Öyleyse, Erdoğan’ın muhatabı İsveç ve Finlandiya değil ABD’dir…

Zaten biz çeyrek asırdır, “İsveç ve Norveç, ABD’nin terör örgütlerini himaye konusunda dublör olarak kullandığı ülkelerdir” diyoruz. Bu bir kanaat değil, kesin bilgidir…

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/19-mayis-sorusudur-abd-turkiyeden-neden-bu-kadar-emin-543188h.htm

Finlandiyalı milletvekili Türkiye’yi boykot çağrısı yaptı

NATO üyeliği için resmen başvuru yapan Finlandiya’da Merkez Parti üyesi milletvekili Mikko Karna, olumsuz tavır takınan Türkiye’nin ürünlerine boykot çağrısı yaptı. Karna, Finlandiya’nın NATO üyeliğine onay verene kadar Türkiye kebap restoranlarını ve Türkiye’de üretilen otomobilleri boykot etme çağrısı yaptı.

Mikko Karna yaptığı açıklamada “Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğini kabul edene kadar herkes Türkiye’yi boykot etmeli” dedi.

https://eyeniyasam.com/urunler/

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Mustafa Aydin

GÜNDEM TİP TİP, Gökhan Zan’ın adaylığını geri çekti: ‘Haysiyetimizde, ilkelerimizde inat edeceğiz’ Parti Meclisi imzasıyla yayımlanan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com