BASINDAN-KEMAL YILMAZ

FENERİ YÖNETMEK DEDEDEN KALMA ŞİRKETTE YÖNETİCİ OLMAYA BENZEMİYOR MUŞ…

 “Fenerbahçe’de Ali Koç’un kredisi 3.5 senede bitti

3 Haziran 2018’deki tarihi kongrede 16 bin 96 oy alarak rekor kıran Ali Koç, 20 senelik Aziz Yıldırım dönemini bitirmişti. Koç, o gün, kongrenin yapıldığı Ülker Stadı’nın balkonundan, kendisine tezahüratlar yapan on binlerce taraftarı coşkuyla selamladı. Aradan geçen 3.5 senede hiçbir şey planladığı gibi gitmedi. 60 transfer yapıldı, geçici olanlar da dahil 8 teknik adam görev aldı. Başkanlık döneminin ilk sezonunda ligden düşme tehlikesi yaşayan Fenerbahçe, bırakın şampiyonluğu, ilk 2’ye bile giremedi. Ve tarih 19 Aralık 2021… Ali Koç, seçildiği yerde, Ülker Stadı’nda bu kez on binlerce taraftarın protestosuyla karşılaştı, tribünler, “İstifa” sesleriyle inledi. Başkan Koç’un sahip olduğu büyük kredi, göreve gelmesinin üzerinden geçen 3.5 senede tükendi.”

 Dövize endeksli mevduat hamlesi siyasi dengeleri de değiştirebilir

Özer Sencar’ın yönettiği Metropol Araştırma geçen hafta kasım ayı araştırma sonucunu açıklamıştı. Partilerin oy oranlarında şaşırtıcı bir durum vardı. Ekim ayı sonuçlarına kıyasla AK Parti’de 3 puana yakın yükseliş, CHP’de ise 3 puana yakın kayıp görünüyordu.

Ekimde yüzde 31.4 olan AK Parti oyları yüzde 34.3’e çıkarken, CHP yüzde 25.4’ten yüzde 22.6’ya düşüyordu.

https://m.haberturk.com/yazarlar/kubra-par-2561/3290028-dovize-endeksli-mevduat-hamlesi-siyasi-dengeleri-de-degistirebilir

“Kitleler tarih boyunca tarihin akışını belirleyen eylemler içinde olmuşlardır.  Bu eylemlerin bazıları insanlığın gelişimine katkıda bulunmuş, bazıları ise insanlığını yıkımını getirmiş ve insanlık açısından utanç verici sonuçlara yol açmıştır. İlkine Bolşevik devrimini ikincine ise Faşizmin yükselişini örnek verebiliriz.”

“Canetti’ye göre kitle içinde meydana gelen en önemli olay deşarjdır. Deşarj olmadan kitle gerçek anlamda mevcut değildir, kitleyi yaratan deşarjdır. Deşarj anı, kitleye dahil olan herkesin farklılıklarından kurtulduğu ve kendini diğerleriyle eşit hissettiği andır. Birey kitlenin içindeyken kendi kişiliğinin sınırlarını aştığını hisseder. Bir tür rahatlama hisseder. Çünkü onu kendisine döndüren ve içine kapatan mesafeler artık aradan kalkmıştır.”

https://ilerihaber.org/icerik/gecmisten-gelecege-kitle-kavrami-134413

Sen eksiktin Ayhan Bilgen!..

Bu kez, Kürtleri bölüp dağıtmak üzere, Terekeme “Fırıldak Ayhan”dan (Ayhan Bilgen), bir entrika mevzusu çıkardılar. Onu ayrık otu tohumu misali, ortalığa serptiler.

https://www.ozgurpolitika.com/haberi-sen-eksiktinayhan-bilgen-157545

ANALİZ | İşçiler, “Bağımsız” Sendikalarda Mı Örgütlenmeli?

“Sınıfın, sendikal bürokrasiye karşı mücadelesinde şiarı, sınıfın örgütlü tüm kesimleriyle, farklı bölükleriyle birleşerek mücadele etmek ve kazanmak olacaktır!”

https://ozgurgelecek30.net/analiz-isciler-bagimsiz-sendikalarda-mi-orgutlenmeli-2-2/

Doları kim attı kim tuttu?

Faizcileri, faiz yemeyen ya da faizini yiyecek parası olmayanlar da finanse edecek.

Yani iktidar doları düşürdüğü için sevinçten halay çeken vatandaşlardan alınacak, faizcilere verilecek.

https://www.karar.com/yazarlar/akif-beki/dolari-kim-atti-kim-tuttu-1591614

Sinan Çiftyürek: Kürt seçmenin yeni adresi Kürt partileri olmalı

“Kürdistan Komünist Partisi Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, AK Parti’den uzaklaşan Kürt seçmenin hendek savaşları nedeniyle HDP’ye de yaklaşmadığını, bu durumun değişmesi gerektiğini söyledi.

Ferhat Yaşar

Kürdistan Komünist Partisi (KKP)’in de içinde olduğu 8 Kürt partisi 2018’de ‘Kürdistani İttifak’ı kurdu. İttifak, daha sonra kalıcılaştırıldı. Kürdistan Komünist Partisi Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, “Kürdistani İttifak sayesinde, Kürt partileri arasındaki kırk yıllık soğuk savaş duvarını yıkmayı hedeflediklerini” söyledi.”

https://rojawelat.org/politika/sinaniftyrekkrtsemeninyeniadresikrtpartileriolmal

About Mehmet Tas

Check Also

GÜNDEMDEN BİR DEMET (8)-Admin

“Filistin halkının yanındayız!” Filistin halkının yanında olmak, Netanyahu hükümetinin dinci faşist politikalarına karşı çıkmayı gerektirdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com