BASINDAN – KEMAL YILMAZ

Faşizm mi, devrim mi?

“Tarihin belirli dönemleri vardır ki, hiçbir şey normal gitmemeye başlar. Kurulu düzen sarsılır, güçlü politik partilerin altı boşalır, toplumun hiçbir yanı dikiş tutmaz. Dünya ve Türkiye son on küsur yıldır tam da öyle bir dönemden geçiyor. Böyle dönemlerde “aman fincancı katırlarını ürkütmeyelim” tarzı politika belki ilk an sonuç verir gibi görünse bile gerçekte çok kısa sürede iflas eder. Hem sendikal alanda hem siyasi alanda.”

https://gercekgazetesi.net/gundemdekiler/fasizm-mi-devrim-mi

 Memleket, sosyalistlerin ittifakını bekliyor

“Bugün ülkenin tek kurtuluşu anti-emperyalist, kamucu ve emekten yana bir programla mümkündür. Bir sol program, basit, sade ve somut bir program olarak, sadece verili sorunların çözümünün metni değil aynı zamanda bugün milyonların da artık talebi haline gelmiştir!”

https://gazetemanifesto.com/2021/memleket-sosyalistlerin-ittifakini-bekliyor-i-471696/

Güneş ışığı ve havadan yakıt üretecek sistem geliştirildi

“Bilim insanları, güneş ışığı ve havadan yakıt üretebilecek yeni bir sistem geliştirdiklerini söylüyor.”

https://www.indyturk.com/node/432181/bi%CC%87li%CC%87m/g%C3%BCne%C5%9F-%C4%B1%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ve-havadan-yak%C4%B1t-%C3%BCretecek-sistem-geli%C5%9Ftirildi

Fatih Altaylı nın tasalandıpı şeye bak!

Türkiyede “ileri”si var halbuki…

 “ABD’nin düzenlediği Demokrasi Zirvesi 2021’e davet edilmedik.

Üstelik de bizim Başkan’la, onların Başkan’ı arasındaki görüşme çok da başarılı ve iyi geçmişken, tam 80 dakika sürmüşken.”

“Davet edilmememizden daha garip olan, memlekette buna bir tepki olmaması.

Kimse umursamadı bile bu durumu.”

https://m.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/3244595-bugun-bunlara-girebilir-miydik

EMSAL KARAR!

‘Alevi katliamı istiyoruz’ çağrısı yapan kişi, “Şaka yaptım” deyince ceza almadı. Avukat Gülmez sordu: “Cumhurbaşkanı’na hakaretten yargılananlar ‘şaka yaptım’ deyince yargı aynı kararı veriyor mu?”

Mehmet Ekinci adli kişi 21 Ekim 2019 tarihinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Alevi katliamı istiyoruz #Alevi” yazdı. Ekinci bu paylaşımın ardından Pelinsu Uludağ’ın Twitter hesabına yapılan paylaşımın altına ise ‘Yakarak deneyelim’ şeklinde yorumda bulundu.

Büyük tepkilere neden olan paylaşımın ardından Ekinci hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunda bulunan Oktay Doğan’ın avukatı Aysemin Gülmez, iki yıl sonra karara bağlanan davaya ilişkin şu bilgiyi paylaştı: ‘Alevi katliamı istiyoruz’ diyen sanık hakkında yapılan yargılama sonucunda, ‘Hükmün açıklanmasının geri bırakılması’ kararı verildi. Sanık savunmasında ‘şaka yapmıştım’ dedi.

https://rojawelat.me/politika

 Kandil üzerinden siyaset!..

“..Bu sebeple Akşener’in “HDP’yi Pkk’nın yanında konumlandırıyorum” söylemi önemli. Aynı şekilde, “tezkereye hayır” diyen CHP”nin sürekli manşetlerle, haber ve yorumlarla karalanması kampanyasının önünün kesilmesi için Kılıçdaroğlu’nun “Söz veriyorum, o Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem bana Kılıçdaroğlu demesinler”  çıkışı da tam yerine denk gelmiştir.”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/kandil-uzerinden-siyaset-485017h.htm

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

Fehim Taştekinftastekin@gazeteduvar.com.tr Tiyatro diyenler bu yazıyı okumasın! İran’ın saldırı koreografisini silahların yüzde kaçı hedefe ulaştı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com