BASINDAN- Kemal Yılmaz

Bu da 29 Ekim yazısı sayılsın

“Bizce temel sorun, tarihe damgasını vuran yeni herhangi bir dönemin ucunun açık oluşunun görülememesi ve o dönemin ardından ortaya çıkan olumsuzlukların faturasının dönem açan olayın kendisine çıkarılmasıdır.  Sanki dönem açan olayla daha sonra yaşanan her olumsuzluk arasında doğrudan, bire bir nedensellik ilişkisi varmış gibi…

Oysa “ucu açıklık” demek, fiilen gerçekleşenler dışında başka bir tarihsel akışın da mümkün olması, ama bu akışın çeşitli nedenlerle gerçekleşmemesi demektir.”

https://amp.ilerihaber.org/yazar/bu-da-29-ekim-yazisi-sayilsin-105493.html

 Bir komplo teorisi

Ömer Özmen

Adına ” Çözüm Süreci” denilen tiyatro gündemde iken, deneyimli bir çok diplomat, gazeteci ve yazarın katıldığı bir Tv programında, gazeteci Nazlı Ilıcak’ın şu tespiti, programa katılan herkesçe onaylanmıştı:

“Dünyanın her yerinde bir kural vardır. Devletler, bir örgütü kullanmaya karar verirken,  atacakları ilk adım: o ülkede ona alternatif olabilecek diğer örgütleri etkisizleştirmektir.”

İyi niyetli bazı siyasetçilerin alternatif yaratma çabaları da, siyaset zemininin işgal altında oluşu ve ara adamların çabalarıyla  şu veya bu şekilde engelleniyor .

Bu nedenle ; Kuzey Kürdistan’da PKK dışı Kürt muhalefetinin, bir derin devlet projesiyle etkisizleştirildiğini düşünüyorum .”

https://www.basnews.com/tr/babat/718555

Yıkıma karşı Gökçe Erhan’ın yüreğiyle direnmek…

“Sürmene’de denizi korumak için basın açıklaması yapacağını duyuran sanatçı Gökçe Erhan’ın evi basın açıklamasına saatler kala yakıldı…

Yusuf Yavuz

Trabzon’un Sürmene ilçesinde yaşayan sanatçı Gökçe Erhan’ın evi, bölgede açılmak istenen kafes balıkçılığı tesisine karşı basın açıklaması yapmasına saatler kala yakıldı.”

https://gazeteciyazaryusufyavuzblog.wordpress.com/author/gazeteciyusufyavuz/

PKK’YE SİLAH BIRAKTIRMAK MI YOKSA KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ MÜ?

“Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kürt sorununu biz çözeceğiz çıkışıyla Kürt kamuoyunda gündeme oturdu. Peki sayın Kılıçdaroğlu Kürt sorununu nasıl çözecek? Asıl soru burada gizli. Kendi beyanına göre “Kürt sorununu HDP ile birlikte çözecek”. Buna karşılık HDP eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli İmralı’yı adres göstermişti. Daha sonra çeşitli HDP yöneticileri ve yine Eski Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş çözümün yeri meclistir, açıklamasında bulunmuştu.

             Şimdi HDP ve diğer taraflara sormak istiyorum;

  1. Kürt sorunundan kastınız nedir?
  2. Denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanmış bir anlayışla neden tekrar aynı masada Kürt ulusunun kaderini belirleyecek işler yapmak istiyorsunuz?”

https://rojawelat.me/makaleler/pkkyesilahbraktrmakmyoksakrtsorunununzmm

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde alınan sonuçlarla DEM Parti’nin yeniden belirleyici …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com