BASINDAN-Kemal Yılmaz

‘YETMEZ AMA…’YETTİ!

“Ahmet Nesin’in yazdıklarından, 2010 referandumunda AKP’ye, yalnızca “yetmez ama evetçilerin” değil, boykot tutumlarıyla sol hareketin bir kesiminin ve Kürt hareketinin de yardımcı olduğu sonucu çıkıyordu. Tam on ikiden isabet. Bu aymazlığa kendimi ve benim gibi anarşistleri de ekleyeyim.”

https://amp.artigercek.com/yazarlar/gun-zileli/yetmez-ama-yetti

 NATO’dan ‘yapay zeka’ hamlesi

 ”Müttefikler ilk yapay zeka stratejimizi kabul etti. Strateji, uluslararası hukuka uygun olarak yapay zekanın sorumlu kullanımı için standartlar belirleyecek, yaptığımız işte yapay zekanın benimsenmesini nasıl hızlandıracağımızın ana hatlarını çizecek, bu teknolojiyi nasıl koruyacağımızı belirleyecek ve düşmanların yapay zeka kullanımının yol açtığı tehditleri ele alacak.”

https://gazetemanifesto.com/2021/natodan-yapay-zeka-hamlesi-470138/

HALKBANK DAVASI!

ABD temyiz mahkemesi Halkbank’ın İran’ın ABD yaptırımlarını ihlal etmesine yardımcı olduğu iddiasıyla yargılanabileceğine hükmetti.

https://www.indyturk.com/node/427361/haber/abd-mahkemesi-halkbank%C4%B1n-i%CC%87rana-y%C3%B6nelik-yapt%C4%B1r%C4%B1mlar%C4%B1-deldi%C4%9Fi-iddias%C4%B1yla

 BATSIN BU DÜNYA

“CHP Milletvekili İlhan Kesici’nin 2022 yılı bütçesi için; “İlk dikkatimi çeken Faiz Giderleri kalemi. Rakam 240 milyar TL, bugünkü kurla 26 milyar dolar. Elbette çok yüksek… Günde 658 milyon TL, her saat 27 milyon TL” yaptığı hesap çok çarpıcı.

Batsın Bu Dünya…

Yazıklar olsun, yazıklar olsun

Kaderin böylesine, yazıklar olsun

Her şey karanlık, nerde insanlık

Kula kulluk edene yazıklar olsun.

Batsın bu dünya, bitsin bu rüya

Ağlatıp da gülene, yazıklar olsun”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/sagol-orhan-baba-batsin-bu-dunya-481883h.htm

Oğlum prens değil, ben prensesim…

“Özellikle anne ile olan ilişkisi çocuğun geleceğini çizer. Annelerimiz hakkında kötü konuşmama tabusu her daim hüküm sürer ve annelik miti sevgisiz anneler ile aşırı bağlı anneleri kamufle eder. Ne yazık ki davranışlarımızı kökenlerini bilmeden kabulleniriz. Sevil(e)memiş bir çocuk ilgiye ve sevgiye değer olduğunu bilmez, zira reddedilme ve sürekli eleştirilme hissiyle büyümüştür. Bağımlı anne de çocuğunun özgüvenini zedelemekle kalmaz, başkalarına karşı güven olgusunu da köreltir, çünkü çocuğunun güvenebileceği tek kişi annedir. Özgürlüğünü, özgünlüğünü, benlik algısını yitiren çocuk; benzer davranış örüntüsü ya da benzer şemalar oluşturarak ilişkilerini devam ettirmeye çalışır, kaygılı / kaçınmacı bağlanmalar yaşar.”

https://ilerihaber.org/yazar/oglum-prens-degil-ben-prensesim-131599.html

 Çocuk ilaçları bulunamıyor!

Okulların açılması, kapalı ve havasız ortamlarda kalabalıklaşmanın etkisiyle sadece Covid-19 değil, grip ve diğer solunum yolu hastalıkları da etkili olmaya başladı. Ancak özellikle çocuk ateş düşürücü, grip ve ağrı kesici gibi ilaçlarının tedarikinde ciddi sıkıntı yaşanıyor.

https://www.diken.com.tr/cocuk-ilaclari-bulunamiyor/

 Keşke davet, halay, fotoğraf yerine sanat konuşsaydık

“Ahmet Güneştekin’in başına bu hep geliyor. Ne zaman bir sergi açsa basında adı çok fazla yer alıyor, ama çıkan haberler hemen her zaman sanatın içeriği yerine verilen davetin şaşası ya da katılan konukların çeşitliliğine yoğunlaşıyor. Güneştekin’in, başta Ertuğrul Özkök olmak üzere, basından yoğun bir şürekâsı var ve onu Grateful Dead hayranları gibi New York’tan Diyarbakır’a takip ediyorlar. Bu sefer Özkök çektiği halayla gündem oldu. Ama onun gibi dikkat çekme makinesini bile gölgeleyenler varmış; Diyarbakır’daki “Hafıza Odası” ya da Kürtçe adıyla “Jûra Bîrê” bunun bile olabileceğini gösterdi bize. “Hafıza Odası”ndan belleklere Feryal Gülman’ın tabutlar arasında çektirdiği fotoğrafın kalacak olması serginin vermek istediği mesaja en büyük darbe olsa gerek.”

https://m.haberturk.com/yazarlar/oray-egin/3229355-keske-davet-halay-fotograf-yerine-sanat-konussaydik

Tan Oral çiziyor…

Türkiye’nin önde gelen çizerlerinden Tan Oral, çizgileriyle Türkiye ve dünya gündemini yorumluyor.

https://t24.com.tr/yazarlar/tan-oral/tan-oral-ciziyor,32878

 TÜGVA CAMİ DEĞİL

“Torpil ve kayırmacılık suçlamalarına, cami önünden, cami içinden niye cevap verilir? Soru bu!

 TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, YouTube’da Cüneyt Özdemir’e “Belediyelerden yer ve kira desteği istediklerini” doğrulamıştı. Aldıkları desteği ise “kanuna uygun” diye savunuyordu.

 Kamu imkanlarıyla TÜGVA’ya kıyak geçildiğini yalanlamayan her savunma, bir tek anlama gelir: Hak değil ayrıcalıkların korunması için mücadele veriliyor.

 İl, ilçe temsilciliklerine belediye, neden yer tahsis etsin? Kiralarını ne diye belediye karşılasın?

 Cevaben 81 il temsilciliği, namaz sonrası cami önünde açıklama yaptı. Hakkari’de cami içinden fotoğrafları bile görüldü.

 Fatih Yüksel adlı bir TÜGVA yetkilisi, daha da ileri gitti. Bir tivitle TÜGVA aleyhine haberleri “İslam’a operasyon”, yapanları da “Dinle, imanla her zaman problemi olan gruplar” ilan etti.”

https://m.duzceyerelhaber.com/akif-beki/66142-tugva-cami-degil

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde alınan sonuçlarla DEM Parti’nin yeniden belirleyici …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com