ÖNEMLİ BİR DUYURU- TOPLUM MUHABİRLERİ PROJESİ -admin

ÖNEMLİ BİR DUYURU

Birkaç hafta önce sayfayla aynı adı taşıyan Youtube’ta bir kanal açma önerisi üzerine katılımcı üyeler arasında bir tartışma başlamıştı. Elde ettiğimiz teknik bilgiler sonucunda bu önemli iş için bir alt yapıya gereksinimimizin olduğunu fark ettik. Bu nedenle önce videolar hazırlayıp yayınlayarak başarabileceğimiz bir noktadan hareket etmeyi uygun gördük.

Safa Gursoy arkadaşın girişimiyle merkezi İngiltere’de olan Toplum Muhabirleri Enstitütüsüyle temasa geçtik. Yaptığımız dörtlü (iki sorumlu, safa ve ben) telekonferans sonucunda akıllı telefon kullanan, bu işe meraklı ve birazda İngilizce bilen farklı il ve sosyal alanlardan gelen bir grup arkadaşı enstitünün kursları sonucunda güvenilir birer toplum muhabiri olarak yetişmelerine öncülük ederek işe başlamayı karalaştırdık.  Kursa katılanlar, halkın içinden sesini duyuramayanların sesini duyurarak demokrasiyi güçlendirecek, Avrupa çapında yarışmalara katılacak ve çalışmaların zamanla bir kanala dönüşmesi için çaba gösterecekler.

Bu kurslar, sayfamızın üyesi arkadaşlara ve onların referans göstereceği kişilere açık olacaktır. Siz dahil, çevrenizde biraz İngilizce bilenler, adı, soyadı ve mail adresini göndererek kurslara kayıt yapabilecek.

Aşağıda bize gelen mektupta belirtildiği gibi, ilk kurs 2 Aralık’ta olacak. Her zaman yaptığınız gibi sayfamızın çeperini genişletebileceğine inandığımız bu projeye gerekli desteği vereceğinize inanıyoruz.

Demokrasi İçin Birlik Dayanışma yönetimi

 

TOPLUM MUHABİRLERİ PROJESİ

Merhaba

Evet, ikinizle de tanışmak güzeldi. Eğer bir pilot eğitim oturumu düzenlemek istiyorsanız, ben, tartışmamız sonucunda atölyenin (aşağıya bakın) belirtilen tarih ve içerikte olmasını öneririm. Ne düşünüyorsunuz? Bunun için insanları işe almak istiyor musunuz? 5 ila 10 kişi arası mı?

En İyi Dileklerimle

#COVIDConversations Hikaye Anlatımı Atölyesi / 2 Aralık Çarşamba / 13:00 – 15:30 (İngiltere) 14:00 – 16:30 (CET)

Hikayeler, insanlar arasında köprüler inşa eden ve ortak anlayışı destekleyen araçlardır. Özellikle dijital hikaye anlatımı, toplulukların birbirine bağlanmasına yardımcı olur ve sosyal dönüşüm ve adalet için bir araç olarak gelişir. Pan-Avrupa hikaye anlatım projesi ‘Covid konuşmaları’   (#COVIDConversations) için ortak bir kamusal alan yaratıyor, ‘duyulmamış’ sesleri duyurmaya odaklanmıştır. Bu alan, marjinal toplulukların yaşadıkları deneyimleri birbirleriyle ve kurumsal güçlerle paylaşmalarına, işbirliği ve dayanışmaya dayalı daha iyi bir toplum inşa etmelerine olanak sağlayacak.

#COVIDConversations projesinin bir parçası olarak, Halkın Sesi Medya, yaşanan hikayelerin sivil toplum ve demokrasi tartışmalarında diyalogu ve yurttaş bakış açılarını ön plan çıkarmak ve bunların nasıl kullanılabileceğini öğrenmek isteyen kişiler için Topluluk İçin Rapor hazırlama çalışma seansları düzenleyecektir. Atölyede şunlar yapılacak:

-Topluluk Muhabiri hikâye anlatma teknikleri kazanmak

-Sorumlu hikaye anlatım teknik uygulamalarını ve bunların nasıl kullanacağını araştırmak

-Ses ve video kayıt becerileri geliştirmek

Atölyede kendi hikayenizi paylaşacak, kaydedecek ve atölyeden sonra tanıdığınız birinden bağımsız olarak bir hikaye toplamak için destekleneceksiniz (örn. bir arkadaş, bir aile üyesi, bir iş arkadaşı). Bu hikayeler, daha geniş #COVIDConversations projesini besleyecek ve 2021’de bir Pan-Avrupa çevrimiçi bilgi alışverişinde kullanılacak.

Hayley Trowbridge

Halkın Sesi Medya

Hikaye toplama, iyileştirme ve harekete geçme

About admin

Check Also

UKRAYNA-RUSYA BARIŞ MEKTUBU-çeviri

Şili Devlet Başkanı Sayın Gabriel Boric Font’a hitaben yazılmış mektup Sayın Gabriel Boric Font, Şili …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com