Köşelerden Bir Demet (94)- Cavlı Çulfaz

Bilemezsiniz. Hortumlar, ağrı bantları, şişeler, haplar, sancılar, kimi zaman umut, kimi zaman kahır. Sizlerle zaman zaman dertleşiriz. Okurun her zaman bilme hakkı vardır. Gazetem, arkadaşlarım beni hiç yalnız bırakmadılar. Hep yanımda oldular ama tıp dünyası için aynı şeyi söyleyemem. Yazı yazamadığım zamanlar, beni bağışlayın. Bu birkaç satır bile ilaç gibi, Şimdilik hoşça kalın…”

https://www.youtube.com/watch?v=Yhd_Z1u8fdQ

Dinci iktidara karşı bu güne kadar yürütülen mücadele anlayışını köklü bir şekilde gözden geçirmek gerekiyor. Değilse, toplumsal ve siyasal çürüme, bir yağ lekesi gibi solu da içine alarak genişleyecek gibi görünüyor.

https://www.birgun.net/haber/curume-317885

Ancak devlet aygıtı uhdesinde bulundurduğu zor kullanma yetkisini hukuk sınırları içerisinde gerçekleştirerek terörle mücadele etmezse devletliği sorgulanır. Ve terörle gerçekten mücadele edilmek isteniyorsa meşru zeminde siyaset yapanlar suçlu ilan edilmez. Politikacıya ‘dağa çık’ demek yerine dağdakine ‘gel meşru zeminde siyaset yap’ denir. Çok uzun yıllardır ülkemizde tam tersi olduğuna göre kimsenin terörü bitirmek niyeti taşımadığı düşünülebilir.

https://www.gazeteduvar.com.tr/yerelde-secim-usulune-son-veriliyor-olabilir-mi-makale-1500678

Öte yandan bütün suçu “ana muhalefet partisi”ne yüklemek de yanlış, örneğin sosyalistler eğer gerçek bir iddia taşıyorlarsa bu 18 yıllık suçtan payına düşeni almalıdır. Başkalarının yapmadıklarını veya yanlış yaptıklarını sıralamak yerine doğruyu, yapılması gerekeni yaparak yol almak; evet, daha zor ama daha doğru olan bu.

https://ilerihaber.org/yazar/zor-ama-dogru-olanlar-116375.html

Başbakan Ersin Tatar’a şans tanınmazken, yarışın son aşamasının görevdeki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile ana muhalefet partisi CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman arasında geçmesi bekleniyor.

https://www.birgun.net/haber/kuzey-kibris-ta-11-adayli-cumhurbaskanligi-yarisi-317868

“Solculuğun içinden geçmiş bir insanım” diyor, besbelli “âlim” birisidir; kulak kabartıyorum. İçinden geçtiyse hani… “Bu solcular” diye başlıyor ve “siyaseti, içinde durdukları toplumun mevcut dengelerini, sosyolojik- kültürel- ekonomik verilerini temel alarak yönetme faaliyeti olarak tanımlamıyorlar.” Böbürleniyor işte garibim.

https://serbestiyet.com/featured/sagcilasma-meselesi-39454/

https://www.birgun.net/haber/ucuyoruz-gerceklerin-uzerinden-317863

Süzme Türk olduğunu sanan profesörcüye gen testi yaptırmasını hiç tavsiye etmem: Çünkü Yahudi, Ermeni, Yunan, Afrikalı, Slav, Viking karışımı bir çorbaya tas olduğunu öğrenecektir.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/ozdemir-ince/insanlar-hep-bir-seylesir-1770935

Buna karşılık kardeş partiler partimizin Evren rejimine karşı mücadeleyi gevşetmesi yönünde asla telkinde bulunmadılar. Nitekim partimiz rejime faşist diyen partiler nasıl savaştıysa öyle savaşmıştır. Aynı şekilde ağır bedel ödemiştir.

https://www.ozgurpolitika.com/haberi-ilk-ve-son-bir-kere-tarihten-bir-sayfa-4917

TÜSTAV – MAHMUT DİKERDEM ARŞİV FONU ve YAPRAK dergisinin ilk sayısı

http://tustav.org/tustav_dosya/arsiv_fonlari/baris_hareketleri_fonlari/m_dikerdem.pdf

https://www.tustav.org/yayinlar/sureli_yayinlar/yaprak/yaprak-01.pdf

On Yıl Önceki Bir Yazı – Eyyamcı değil, ciddi siyasal kuruluşların görevi, hem devletin yapısını, hem de toplum düzenini emekten yana değiştirmektir. Bu değişim, önü tıkanmamışsa bir ölçüye kadar reformlarla, tıkanmışsa köklü bir devrimle olur.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/su-toplum-muhendisligi-dedikleri-208426

Elvis Presley – In the Ghetto

https://www.youtube.com/watch?v=2Ox1Tore9nw

Mac Davis…In the Ghetto

https://www.youtube.com/watch?v=PzrS8aAf9kg

Bir hışmınan geldi geçti Kiziroğlu Mustafa Bey – Hışmı dağı deldi geçti -Kim kim? -Hanım kim? -Nigar kim? Kiziroğlu Mustafa Bey – Bir at biner ala paça – Mecal vermez kırat kaça – Az kalsın ortamdan biçe

https://www.youtube.com/watch?v=36xTzNW60c4

Attachments area

Preview YouTube video Bekir Coşkun ”Telef…” – Sesli Köşe Yazısı 4 Ekim 2020 #Pazar #EvdeKal

Bekir Coşkun ”Telef…” – Sesli Köşe Yazısı 4 Ekim 2020 #Pazar #EvdeKal

Preview YouTube video elvis presley – in the ghetto

elvis presley – in the ghetto

Preview YouTube video Mac Davis…In The Ghetto

Mac Davis…In The Ghetto

Preview YouTube video Ruhi Su – Kiziroğlu / Seferberlik Türküleri

Ruhi Su – Kiziroğlu / Seferberlik Türküleri

About admin

Check Also

GÜNDEMDEN BİR DEMET (9)-Admin

Talanın fotoromanı: Erdoğan’ın dünürüne yasa işlemedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın dünürüne özel …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com