Köşelerden Bir Demet (87)- Cavlı Çulfaz

Canan Hanım bizim il başkanımız, elbette yanındayım. / İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturup Türkiye’nin güvensiz olduğunu itiraf etmek enteresan bir şey. Tam tersine Türkiye’nin terörden temizlenmesi gerektiğini ifade edebilirdi. / Selahattin Demirtaş Bey, bu iddianameleri alacak madalya olarak takacak.

https://www.facebook.com/herkesicinCHP/videos/459053188311997/

FETÖ ülkenin düşünsel  iklimini de çölleştirdi. Sadece birbirine terlik fırlatan, ağzı dolu mahalle kavgası yapan ülke olduk.

https://www.youtube.com/watch?v=zqjeTrrm4ig

“Kent dayanıyor bahçenin  duvarlarına, Yeni bahçeler çiz, gözlerinin kuşlarına.” Her kentin kimliğidir park ve bahçeler, hangi orta da olursak olalım.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/olaylar-ve-gorusler/cicekleri-yemeyin-gurol-sozen-1768626

[Rifat Güler yoldaş, Barış Doster’in dünkü yazısıyla ilgili olarak şu iletiyi yolladı. “Biraz slogancı ve genelleştirerek ucuza kaçarak yazıyor.  Öncelikle saldırdığı kesime yönelik kullandığı SOL LİBERAL kavramı yanlış. Liberal liberaldir. Atatürkü anlamadan sosyalist olunamaz gibi saçma bir önermesi var. Marks’ı anlamadan sosyalizm üzerine konuşmaya nasıl mezun olur bir insan? Ayrıca bir ekonomik-sosyal-politik sistemi niteleyecek en temel ölçüt üretim araçları üzerindeki mülkiyet biçimidir. Her şey değişir, bu kalıcıdır. Cumhuriyetin sanayileşme politikası ve erken dönemde atılan adımlar elbette devasadır, ama hangi aklı başında biri Atatürk döneminde yapılanların sosyalizm olduğunu iddia eder? Bu arada Yakup Kepenek’in yazısını atlamışsın. Bence önemliydi.”]

https://www.birgun.net/haber/soyadi-316202

Hukukumuzdaki “Kovuşturma Mecburiyeti İlkesi”. Bu ilkeye göre “Cumhuriyet savcısı, suç işlendiği izlenimini veren bir hali öğrenir öğrenmez kamu davasını açmaya yer olup olmadığına karar vermek üzere işin gerçeğini araştırmaya başlar (CMK.m.160/1)”.  Cumhuriyet savcısını diğer görevlilerden ayırt eden “kimsesizlerin kimsesi” yapan da bu madde ve bu ilke.

https://www.birgun.net/haber/cumhuriyet-savcilari-316817

Özünde NATO’da çatlak yaratmaya dönük bu manevraların devlet politikası olduğunu bizler o tartışmalar esnasında elbette anladık. Bu devlet politikalarına zarar vereceği söylenen faşizm terimini zarar vermeme adına kullanmadık. Buna karşılık kardeş partiler partimizin Evren rejimine karşı mücadeleyi gevşetmesi yönünde asla telkinde bulunmadılar.

https://www.ozgurpolitika.com/haberi-ilk-ve-son-bir-kere-tarihten-bir-sayfa-4917

“Aynanın karşısına geçip, ben ülkeyi nasıl yönetiyorum?.. Damadımı o makamda hala nasıl tutuyorum” diye kendine sorar mı?..

https://t24.com.tr/yazarlar/yalcin-dogan/kardesimize-baskanlik-verildi-dolar-ulkeyi-carpti,28121

Türkiye ve dünya sorunlarına yıllardır kafa yoran Prof. Dr. Anıl Çeçen’in yazısından Prof. Şerif Mardin ve Prof. Dr. Mümtaz Soysal gözetiminde yaptığı “Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu” başlıklı doktora tezini kitaplaştıran emekli büyükelçi Prof. Dr. Ali Engin Oba’ya kadar pek çok katkı bize ulaştı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/milliyetcilik-nereye-10-isin-tadi-tuzu-kacti-1768636

Murat’ın yazısında çok şaşırtıcı olan, işçi sendikalarının öncülüğünde Türkiye İşçi Partisi’ne başkan seçtikleri Mehmet Ali Aybar’ın adını tarihten silmesi.

https://t24.com.tr/yazarlar/gunduz-vassaf/muratla-hasbihal,28119

Türkiye Halkbank’taki fonların nakit olarak İran’a aktarılmasına izin vermeden de bu fonlardan ciddi şekilde istifade edebilirdi; o tarihte İran ithalatlar konusunda çok zorlandığı için –aynı Çin’in yaptığı gibi– Halkbank’taki fonlarla Türk menşeli ürünlerin İran’a ihraç edilmesini sağlayabilirdi.

https://serbestiyet.com/featured/fincenden-riza-zarraba-kimin-eli-kimin-cebinde-41651/

Hilal Kaplan’ın ikinci işaret fişeğinden sonra o dönem iktidar yanlısı Star gazetesinde yazan Cem Küçük 19 Ekim 2015’te ‘Ahmet Hakan’a sorular’ başlığıyla bir yazı yazdı. Küçük, yazısında Hilal Kaplan’ın ortaya attığı iddiaları tekrarlıyordu.

http://www.diken.com.tr/hafiza-tazeleme-dosyasi-3-osman-kavala-neden-tutuklu/

[Ortadoğu Teknik Üniversitesi emekli öğretim üyesi Ekonomi Profesörü Güzin Erlat, sağlık çalışanlarıyla ilgili aşağıdaki bağlantıyı iletti.]

https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/odunpazari-modern-muzeye-ingiltereden-yilin-uluslararasi-projesi-odulu/1982544

https://twitter.com/YolTV

https://www.korkusuz.com.tr/bir-neo-liberalin-acikli-hezeyanlari.html

https://www.youtube.com/watch?v=AahTQxvcXiM

Murray Bookchin (Kuramlar, Yaklaşımlar, Eleştiriler)

https://www.youtube.com/watch?v=xLoboicxRjM&feature=share

Attachments area

Preview YouTube video Soner Yalçın ”Teşekkürler Hikmet” – Sesli Köşe Yazısı 25 Eylül 2020 #Cuma #EvdeKal

Soner Yalçın ”Teşekkürler Hikmet” – Sesli Köşe Yazısı 25 Eylül 2020 #Cuma #EvdeKal

Preview YouTube video Ertuğrul Özkök: Atatürkçü değilim. Babam yaşasaydı Erdoğana oy verirdi! Jülide Ateş’le 40 TEK PARÇA

Ertuğrul Özkök: Atatürkçü değilim. Babam yaşasaydı Erdoğana oy verirdi! Jülide Ateş’le 40 TEK PARÇA

Preview YouTube video Türkiye’nin Güncelliği XXVI Tuğçe Tezer; Murray Bookchin (Kuramlar, Yaklaşımlar, Eleştiriler)

Türkiye’nin Güncelliği XXVI Tuğçe Tezer; Murray Bookchin (Kuramlar, Yaklaşımlar, Eleştiriler)

About admin

Check Also

GÜNDEMDEN BİR DEMET (8)-Admin

“Filistin halkının yanındayız!” Filistin halkının yanında olmak, Netanyahu hükümetinin dinci faşist politikalarına karşı çıkmayı gerektirdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com