Köşelerden Bir Demet (23)-Cavlı Çulfaz

Darbe girişiminin dakika dakika özeti – 14.30: Kara Havacılık’ta görevli binbaşı O.K., MİT’e giderek Hakan Fidan’ın kaçırılacağını, bunun darbe girişimi olabileceğini bildirdi.

16.16: MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’i telefonla arayarak bilgi verdi ve ayrıntıları anlatması için Müsteşar Yardımcısını Genelkurmay’a gönderdi.

17.32: MİT Müsteşar Yardımcısı, Yaşar Güler’i bilgilendirdi,

17.54: Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı bilgilendirdi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/darbe-girisiminin-dakika-dakika-ozeti-1751585

Mehmet Tezkan – Darbe girişiminin sır perdesi kalkmadı! Meclis komisyonu üç ayda jet hızıyla çalışıp raporunu hazırladı. Üç yıl geçti rapor hâlâ ortada yok. Karanlıkta kalan sadece 15 Temmuz’un bu kısmı değil, kalkışmanın neden önlenemediği… Binbaşının ihbarından FETÖ’cü kalkışmanın başladığı saate kadar neler yaşandığı da muamma! Türkiye tarihinin karanlık 6 saati hâlâ aydınlatılmadı. Üzerine de ciddiyetle gidilmedi.

https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-tezkan/darbe-girisiminin-sir-perdesi-kalkmadi,27380

Mehmet Y. Yılmaz – Darbe girişimini engellemek mümkün müydü? Binbaşı O.K., darbe ihbarı yaptı mı? Genelkurmay Başkanı, neden bu ihbarı bir darbe girişimi olarak değerlendirmedi?

15 Temmuz 2016 günü Fethullahçıların darbe girişiminin neden önlenemediği ile ilgili spekülasyonlara da varan eleştirilerin nedeni, Genelkurmay Başkanı ile MİT Müsteşarı‘nın olayı aydınlatmaya yönelik sorulara ısrarla yanıt vermemiş olmalarıdır. Kuşkusuz ki günün birinde iktidar demokratik yollardan el değiştirdiğinde, bugün üstü örtülü kalmış bazı bilgilere de ulaşacağız.

https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-y-yilmaz/darbe-girisimini-engellemek-mumkun-muydu,27377

Mustafa Balbay – ABD o gece ne yaptı? Kestirme yanıt şu: Kim kazanacak, ona baktı… Bugün de hâlâ açıklanmayanlar, özenle gizlenenler var. Türkiye’nin gerçekten arınması için 15 Temmuz gecesinde hiçbir karanlık noktanın olmaması gerekir.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mustafa-balbay/15-temmuz-raporu-kaybolursa-1751549

Yılmaz Özdil – Ayasofya Hukuku

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/yilmaz-ozdil/ayasofya-hukuku-5931565/

  1. Sinan Birdal – Bu mugalata soldan gelen eleştirileri “Sert bir şekilde gitmek. Kavga etmek. Rövanşist olmak. İleriye değil geriye bakmak” olarak kodluyor. İngilizce’de bu tavra “Korkuluk kurmak” (strawmanning, kelimesi kelimesine “Hasır adamlama”) denir. Bu tavırda karşınızdaki argümanı rahatça yenebileceğiniz bir şekilde, yani hasırdan bir korkuluk olarak tanımlar ve zaferinizi ilan edersiniz. Yüksek lisans ve doktora programlarında basit zafer kazandıran bu argüman tekniği makalenizin düşük puan almasının önde gelen sebeplerinden biridir. Çünkü tartışmada eleştirdiğiniz argümanla gerçekten hesaplaşmazsınız, onu bir karikatüre, bir korkuluğa dönüştürürsünüz.

https://www.evrensel.net/yazi/86745/yenikapida-hazir-ol-ayasofyada-secde

Ataol Behramoğlu – Hasmın Kutsalına Tecavüz – Haçlı seferi askerlerinin hedefindeki simge hilal, karşıtlarının hedefindeki haçtı. Hilal ve haç karşıtlığı, tutucu kafalarda, günümüzde de süregitmektedir…

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/ataol-behramoglu/hasmin-kutsalina-tecavuz-1751557

Yazgülü Aldoğan – Çok sevdik, çok kırıldık ama hiç vazgeçmedik – 2010’da “Yetmez ama evet”çilerle ortak hareket etmesi, AKP’nin yargıyı ele geçirmek için yaptığı referanduma “evet” demesine yol açacak ve bu da sevenleri arasında tartışma ve reddediş yaratacaktı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/cok-sevdik-cok-kirildik-ama-hic-vazgecmedik-1751597

Ergün Yıldırım – Başörtüsüyle eşcinselliği savunmanın dayanılmaz çelişkileri – Ali Şeriati’nin “dine karşı din” dediği tutum ortaya çıkıyor. “Bakın başörtülü de bizim gibi düşünüyor. O da Müslüman ve hatta başını da örtecek kadar hissiyata sahip. Ama eşcinselleri savunuyor” imajını üretiyorlar. Bu şekilde mevzi kazanıyorlar.

https://www.yenisafak.com/yazarlar/ergunyildirim/basortusuyle-escinselligi-savunmanin-dayanilmaz-celiskileri-2055614

İbrahim Karagül – Arkadaş ”keçileri kaçırmış”, kaçırdığı keçilerle birlikte Ayasofya’nın içine girmiş… Şimdi de palasını sallayıp naralar atarak gireceği yeni yerler arıyor. Gazası mübarek olsun! (Yazıya dikkatimi çeken Karabey Kalkan yoldaşa teşekkür – C.Ç.)

https://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/ayasofya-tereddut-edenin-tarihi-yoktur-turkiye-uzerindeki-bati-tekeli-kirildi-guc-yon-degistirdi-bu-iln-edildi-erdoganin-attigi-imzalar-alparslanlarin-fatihlerin-o-siyasi-genetigin-imzasidir-yuzyillarin-siyasi-genetigi-ile-vesyetci-kanadin-catismasi-en-az-atina-kadar-rahatsizlar-peki-sirada-ne-var-bu-daha-baslangic-2055655

Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelenen ve çeşitli sanatçılar tarafından yorumlanan şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=tZnoGl1SsNo

Aziz Nesin – Cimrilik – Ne adam ölür ne ben ölürüm, siz ölürsünüz ben parayı alamam, onun için parayı şimdi siz bana verin

https://www.youtube.com/watch?v=BRsovhSBygM

Attachments area

Preview YouTube video Nazım Hikmet Şarkıları

Nazım Hikmet Şarkıları

Preview YouTube video Aziz Nesin’e göre cimrilik

Aziz Nesin’e göre cimrilik

 

About admin

Check Also

GÜNDEMDEN BİR DEMET (9)-Admin

Talanın fotoromanı: Erdoğan’ın dünürüne yasa işlemedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın dünürüne özel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com