Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde alınan sonuçlarla DEM Parti’nin yeniden belirleyici konumuna geldiğini söyledi. Bakırhan, Kürt sorunu için “Çözüme kim geliyorsa buyursun oturup konuşalım ve çözelim” dedi.

Artı Gerçek – 31 Mart yerel seçimlerinde AKP, oy oranından ciddi bir düşüş yaşayarak 22 yıl sonra ilk kez ikinci parti oldu. İstanbul ve Ankara’yı yeninden kazanan CHP ise Türkiye genelinde oy oranını artırarak birçok belediyeyi AKP’nin elinden aldı. Seçimlerde önemli bir başarı elde eden DEM Parti de ‘taşıma seçmen’ politikalarına rağmen 78 belediyeyi kazandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim gecesi “Umduğumuz sonucu alamadık” açıklamasıyla yaşanan yenilgiyi kabul etti. Erdoğan’ın konuşmasında dikkat çeken noktaların başında ise, Kürt meselesine dair söylediği sözler oldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Seçmen Türkiye’de yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdi. Bugün seçmen 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye, yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi” açıklaması yaptı. DEM Parti’den ise, seçim gecesi “Kürtlere kaybettirmeye çalışanlar ülkeyi kaybetti” açıklaması geldi. İktidar yöneticilerinin seçim sonrası yaptığı açıklamalar, mevcut politikaların devam edeceği yönünde. Ancak CHP’nin başını çektiği muhalefet ile ‘Üçüncü Yol’ çizgisinde duran DEM Parti’nin takınacağı tutumun bu politikaların ne kadar sonuç verip vermeyeceğinde belirleyici olacağı belirtiliyor.

https://artigercek.com/politika/bakirhan-cozume-kim-geliyorsa-buyursun-oturup-konusalim-ve-cozelim-301658h

Özgür Özel canlı yayında duyurdu: CHP, büyük emekli mitingi düzenleyecek

CHP lideri, “Çok yakında bir büyük emekli mitingi yapacağız. Yeri ne olur, ne zaman olur, onu değerlendireceğiz” dedi.

https://www.gazeteduvar.com.tr/ozgur-ozel-canli-yayinda-duyurdu-chp-buyuk-emekli-mitingi-duzenleyecek-haber-1685806

 

İstismara karşı mücadele eden kadınlar: Kadınların dayanışması güçlü hissettiriyor

Yıllarca akrabaları tarafından istismara uğrayan, bugün 12, 17 ve 21 yaşında olan kız kardeşler ilk önce çekindiklerini, korktuklarını daha sonra birbirlerinden güç aldıklarını ifade etti.

https://www.evrensel.net/haber/516454/istismara-karsi-mucadele-eden-kadinlar-kadinlarin-dayanismasi-guclu-hissettiriyor

About Mustafa Aydın

Check Also

UKRAYNA-RUSYA BARIŞ MEKTUBU-çeviri

Şili Devlet Başkanı Sayın Gabriel Boric Font’a hitaben yazılmış mektup Sayın Gabriel Boric Font, Şili …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com