Köşelerden Bir Demet (52)-Cavlı Çulfaz

Bob Ross neden hala bu kadar çok seviliyor? Orlando Sentinel gazetesine verdiği bir demeçte eski işinin kaba ve sert bir insan olmasını gerektirdiğini belirterek şunlar söylemişti: “Mesleğimden bıkmıştım. Kendime bir söz verdim, eğer bu meslekten uzaklaşırsam, artık böyle olmak zorunda kalmayacaktım.”

https://www.birgun.net/haber/bob-ross-neden-hala-bu-kadar-cok-seviliyor-311920

Eyy Türk ve Yunan siyasetçileri! Türk ve Yunan halklarını rahat bırakın. Bırakan bizleri, Ege’nin, Akdeniz’in bu güzelliklerini paylaşalım.

https://t24.com.tr/yazarlar/hasan-cemal/eyy-turk-ve-yunan-siyasetcileri-yoksa-tarihe-alninizda-ahmak-damgasiyla-mi-gecmek-istiyorsunuz,27676

Yerimden fırladım, “venceremos, venceremos” diye marşa girdim. Devrimi, döviz fiyatlarını yükselterek başlatabileceğimiz keşke daha önce aklımıza gelseydi diye hayıflandım.

https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-y-yilmaz/venceremos-kiralim-zincirlerimizi,27680

Çakıcı’ya sahte pasaport götüren kişi izini kaybettirmek için Almanya’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Almanya’ya gideceği zaman yine polis peşinde. Alaattin Çakıcı’ya adeta nefesi kadar yakın oluyorlar. Örneğin uçağa bindiği zaman pasaportu taşıyan kişinin arkasında iki polis operasyonu yönetiyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/baba-sistemi-degisti-1758298

Gerginlik yaratan konular her zaman milliyetçi güçler için bereketli bir beslenme kaynağıdır. Denizse savaş gemileri ve savaş uçakları, karaysa tanklar, toplar, uçaklar hareketlenir. Halkların yüreği ağzına gelir. Medya destekli milliyetçi kabarış ırkçılıkla beslenerek tırmanır, tırmanır, tırmandırılır.

https://t24.com.tr/yazarlar/aydin-engin/durun-siz-nato-kardesisiniz,27683

17 Ağustos 1999’dan bugüne…  “İmar Barışı” adı altında projesi olmayan, hiçbir mühendislik hizmeti almamış kaçak yapılar ruhsatlandırıldı. 10 milyonun üzerinde kaçak yapının ruhsatlandırıldığı bu imar affıyla birlikte yapı stokumuzun proje uygunluğu ve deprem dayanıklılığı konusunda denetlenme ihtimali ortadan kaldırıldı.

https://www.birgun.net/haber/17-agustos-1999-dan-bugune-311878

Sizin çocuğunuz Afrikalı mı? Peki, siz Afrikalı mısınız? Ya da sizin açlıktan ölme riskiniz nedir? E, o zaman Afrika’da çocukların açlıktan ölmesinin sizle alakası ne?

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mine-sogut/duz-bir-mantikla-endiselenmeniz-gereken-seyler-1758295

Rusya’yı, başlangıç da olsa, bu doğrulanması gereken, doğrulanmasını dilediğimiz başarısından dolayı bilim emekçilerini ve onları destekleyen Rus devletini kutluyoruz.. İnsanlığın pek çok açıdan böylesine başarı öyküsü ve gerçekleşen büyük adımlara öyle çok gereksinimi var ki..

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/olaylar-ve-gorusler/rusyada-koronavirus-asisinin-onaylanmasi-uzerine-prof-dr-ahmet-saltik-1758280

İngiltere’nin eğitim ihracatı(!) Türkiye’nin toplam ihracatından fazla; adamların işi bu.

https://www.birgun.net/haber/anja-karliczek-i-10-bin-ziya-selcuk-u-2-8-milyon-kisi-takip-ediyor-311916

 Maaşlar dolar değil ama ödemeler dolar. Osman Gazi Köprüsü’ne gidiyorsun 45 dolar. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne çıkıyorsun yine dolar.

https://www.karar.com/maaslar-tl-ama-odemeler-dolar-1579895

Fakat bu kez Jean-Luc Godard onu Jean-Paul Belmondo ile Serseri Âşıklar filminde oynattı. Fakat Kara Panter Partisi’ne verdiği destekten dolayı FBI’nın yani J. Edgar Hoover’in takibine uğradı ve karalama kampanyasının hedefi oldu.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/emre-kongar/merhaba-zulum-francoise-saganin-ve-jean-sebergin-anilarina-1758283

Tren yolculuklarında kanka arkadaşım Mübeccel, yargılamanın ilk süreçlerinden savcı Süleyman Takkeci’nin yargılamada “MİT raporları delil teşkil etmez” savunması nedeniyle Mahir Kaynak’ın ismini deşifre etmek zorunda kaldığını anımsatıyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/madanoglu-davasi-solun-tasviyesi-hesaplarinin-odaginda-1756893

 Sonuç olarak ajan provokatör eliyle hukuksuz yargılamanın davanın düşmesi, beraatla sonuçlanmasının adaletin gerçekleşmesi anlamında bir değerinin olmadığının altını çiziyor. Yargılananların mağduriyetlerinin çok ötesinde, ülkemizde hedef tahtasına oturtulmuş soldan örgütlenmeler yanında, ülkedeki siyasal-toplumsal dinamiklerin tersyüz edilmesinde nasıl işlevsel sonuçları olduğunu çok yalın birkaç cümle ile özetlemiş oluyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/sukran-soner/mubeccel-ertemi-ugurlarken-1758309

Darbe girişiminin 1 numarası kim?

https://www.youtube.com/watch?v=DhyJrkiZ1zc

Yıl 1964: İsmet İnönü BBC’de

https://www.youtube.com/watch?v=X292W3aWtnw&t=492s

Attachments area

Preview YouTube video Darbe girişiminin 1 numarası kim?

Darbe girişiminin 1 numarası kim?

Preview YouTube video Yıl 1964: İsmet İnönü BBC’de

Yıl 1964: İsmet İnönü BBC’de

 

About Mehmet Tas

Check Also

Gündemden Bir Demet/Politika/M.Aydin

Fehim Taştekinftastekin@gazeteduvar.com.tr Tiyatro diyenler bu yazıyı okumasın! İran’ın saldırı koreografisini silahların yüzde kaçı hedefe ulaştı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com